News

100 bin ila 40 bin dolar – 2022’ye iki hafta kala, tablolar hala Bitcoin için dönüyor

single-image

Yukarı çıkan aşağı inmelidir; yatırım oyununun kuralı budur. Her zaman bir piyasa düzeltmesi tehdidi vardır. Yatırımcıların alım ve satımlarının zamanlaması konusunda bilgili olmaları gerekir. Peki, kripto para birimi farklı değil. Aslında geleneksel hisse senetlerinden çok daha volatil bir varlık ve hatta daha fazla örnek teşkil ediyor.

Merakla, piyasada Crypto Winter 2021 hakkında gergin sohbetler var . Buradaki ilginç soru, böyle bir piyasa çöküşünün yüzüne bakıyor olabilir miyiz?

13 Aralık itibariyle, ana kripto para birimi olan BTC , 40K aralığında yaklaşık 100 gün geçirdi.

Kaynak: Twitter

Şimdi, kral para 40k aralığında birkaç gün daha geçirebilir. Amiral gemisi tokeninin bir süredir söz konusu aralıkta konsolide olduğu göz önüne alındığında. Yazının yazıldığı sırada %0,96 artışla 48,883 dolardan işlem görüyordu. Zincir üstü analiz çıkışı Whalemap , 40.000 dolar seviyesini yakından izlenecek bir alan olarak belirledi.

100 bin dolardan 40 bin dolara – Hâlâ bir satın alma fırsatı mı? 

Pekala, Bitcoin tahminleri, yılın bitmesine sadece iki hafta kala tekrar burada. Kripto borsası Kraken’in CEO’su Jesse Powell , Bloomberg TV ile yakın tarihli bir röportajda , “değişmiş” anlatısını dile getirdi.

Bitcoin’in 40 bin doların altında bile 42.000 dolara düşme olasılığının olduğunu söyledi. Ancak Powell, piyasanın ayı piyasasından toparlanacağından emin. Bu, yatırımcılar düşüşü satın almaya başladığında olası bir sonuç olabilir.

“Bence birçok insan 40.000 doların altındaki her şeyi satın alma fırsatı olarak görüyor. Birkaç ay önce 30.000 dolara geri döndüğümüzde kişisel olarak satın alıyordum ve bence birçok insan en düşük fiyatlarla geri gelmeyi bekliyor.”

Dolayısıyla Powell bir ‘kripto kışı’ senaryosu hazırladı.

Pekala, şimdi bu paradigma değişimini düşünün. Ağustos ayında CEO , Bitcoin’in bu yılın sonlarında veya gelecek yılın başlarında “100.000 dolar artı bir madeni para” ile ticaret yapacağını tahmin etmişti. Pekala, bir soru sorabilir, tahmin hala geçerli mi?

Bu bağlamda Powell, “Nereye gittiğini bilmek zor” dedi. Bununla birlikte, sert koşullar altında bir miktar kesinliği geçersiz kılmak veya daha doğrusu enjekte etmek için yükseliş duruşunu da ekledi.

“Bitcoin’in uzun vadeli trend çizgisine baktığınızda ve sürekli olarak yükseliyor. İnsanlara her zaman söylüyorum, Bitcoin almayı düşünüyorsanız, bunu beş yıllık artı bir yatırım olarak düşünün.”

Eh, BTC’den 100.000 dolara , kripto alanında en çok konuşulan yönlerden biriydi . PlanB , Anthony Pompliano , Anthony Scaramucci dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto figürü ve analist , destekleyici görüşlerini ortaya koydu.

Şimdi, 2022 yaklaştıkça, bazı kripto para birimi yatırım uzmanları, Bitcoin’in 2021’de 100.000 dolara ulaşmak için yeterli zamana sahip olup olmadığı konusunda şüpheli. Bitwise baş yatırım sorumlusu Matt Hougan’a göre ,

“Yıl sonuna kadar 100.000 dolar olan Bitcoin, yapması zor bir tahmin . […] Bence 2022’de 100.000 dolar hedef olabilir ama bu yıl o kadar emin değilim.”

Kripto topluluğundaki diğerleri daha şüpheci bir görüşe sahip. Daha önce de bahsedildiği gibi, Bitcoin 40 bin dolara ulaşması artık gerçek bir olasılık. Bu nedenle, iki yol tercih edilebilir – ya dip ve HODL satın alın ya da kısa pozisyonlar alın, çünkü BTC’nin önümüzdeki günlerde daha da düşme olasılığı reddedilemez.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like