Kripto Yatırım

100X Potansiyelli ApeCoin nedir ve nasıl çalışır?

single-image

APE token sahipleri, fon tahsisi, kural çerçeveleme, ortaklıklar, proje seçimi ve daha fazlası gibi konularda toplu yönetim kararları verir, oy kullanır ve karar verir.

Yuga Labs tarafından geliştirilen Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) yerel parası olarak kabul edilen bir kripto para birimi. ApeCoin DAO, Nisan 2021’de ortaya çıktığından beri, BAYC, canlı bir topluluğa sahip, en iyi dönüştürülemeyen token (NFT) koleksiyonları arasında yer aldı.

BAYC koleksiyonu, görünüşte sıkılmış görünen maymunları sergiliyor. Ruh halinize ve seçiminize bağlı olarak bu maymunları en ince ayrıntısına kadar seçebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar paralarını bu sanat eserlerine yatırdı ve alıcılar arasında Justin Bieber ve Eminem gibi isimler de var.

APE ekosisteminin bir ERC-20 yönetişim ve hizmet belirteci olan ApeCoin, merkezi olmayan özerk bir kuruluş veya DAO tarafından yönetilmektedir. Madeni parayı elinde tutan herkesin ilgili yönetim kararları için oy kullanmasına izin verilir.

APE’nin Yuga Labs tarafından benimsenmesi , diğer iki cephe NFT projesi olan CryptoPunks ve Meebits’e sahip olduğu için ona ağırlık veriyor.

APE ekosistemi nedir?

ApeCoin’in arkasında kimin olduğu ilginizi çekebilir. ApeCoin’in topluluk sahipleri ve kripto para birimini kullanan çeşitli ürünler/hizmetler toplu olarak APE ekosistemini oluşturur. 2021 yılında kurulan ve merkezi Miami, Florida’da bulunan Yuga Labs, NFT’ler ve dijital koleksiyonlarda öne çıkan bir isimdir.

Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcısı olarak kabul edilen Yuga Labs, ApeCoin DAO’da topluluk üyesi olarak hizmet vermektedir. Üstlendikleri projelerde ApeCoin’i birincil belirteçleri olarak benimsediler . APE ekosisteminin bir parçası olan NFT koleksiyonları hakkında kısa bilgiler öğrenelim.

BAYC

Nisan 2021’de piyasaya sürülen Bored Ape Yacht Club (BAYC) , Ethereum blok zincirinde yaşayan 10.000 benzersiz Maymun’a sahiptir. Bu benzersiz dijital koleksiyonların her biri farklı bir görünüme, stile ve nadirliğe sahiptir. Koleksiyon, çizgi film maymunlarının algoritmik olarak oluşturulmuş profil resimlerini sergiliyor.

Mutant Ape Yat Kulübü (MAYC)

BAYC Maymunlarının 20.000’e kadar mutasyona uğramış versiyonundan oluşan bir NFT sepeti olarak MAYC , Ape topluluğuna yeni üyelerin katılmasına yardımcı olur . Orijinal BAYC NFT sahiplerine, özelliklerin nadirliğini eklemek için airdrop yoluyla üç katmanda 10.000 mutant serum verildi.

Sıkılmış Maymun Kulübesi Kulübü (BAKC)

25 Haziran 2021’de saat 18:00 EST’de başlatılan Bored Ape Kennel Club (BAKC), BAYC’nin her bir üyesine sunulan bir dizi köpek NFT’sidir. Her Bored Ape NFT’nin sahipleri, sadece benzin için ödeme yaparken rastgele bir Club Dog NFT’yi benimseyebilir. BAKC NFT’lerinin de kendi nadirlikleri vardır.

Diğer meta veri deposu

Nisan 2022’nin sonunda Yuga Labs, Otherside metaverse arazilerini basmaya başladı . 45 dakika içinde, sanal emlak 100.000 $ değerini aldı ve toplam 320 milyon $ topladı ve BAYC’yi maksimum satış yapan NFT yaptı.

APE nasıl çalışır?

APE token sahipleri, oylarını vererek ve fon tahsisi, kuralların çerçevelenmesi, ortaklıklar, proje seçimi ve daha fazlası gibi konularda karar vererek yönetim kararlarını toplu olarak alırlar. ApeCoin Vakfı, topluluk tarafından alınan yönetim kararlarını uygular.

DAO’nun yasal temsilcisi olarak ApeCoin Vakfı , ekosistemin büyümesini kolaylaştırır . Vakfın, topluluğun vizyonlarını yürüten Kurul adı verilen özel bir organı vardır. APE Kurulu, teknoloji ve kripto topluluğundan beş üyeden oluşur. ApeCoin sahipleri her yıl yeni Yönetim Kurulu üyeleri için oy kullanır.

ApeCoin ne için kullanılır?

Bir yönetişim ve yardımcı program belirteci olarak ApeCoin , ekosistemde birden fazla amaca hizmet eder. ApeCoin kullanım örnekleri, sahiplerinin DAO’nun yönetimine katılmalarını ve oyunlar, etkinlikler, ürünler ve hizmetler gibi ekosistemin ayrıcalıklı özelliklerine erişmelerini sağlamayı içerir.

Diğer Web3 paralarıyla aynı şekilde tasarlanan ApeCoin, ödemeler için kullanılabilir. ApeCoin, yaygın bir ERC-20 jetonu olduğu için çoğu tüccar tarafından teknik olarak kabul edilebilir . Madeni para ayrıca NFT ödülleri olarak zaten kullanılıyor ve BAYC’ye sahip olanlar, anında nakit alabilecekleri ücretsiz APE alıyorlar.

Üçüncü taraf geliştiriciler, ekosistemde bir rol oynamak ve jetonu hizmetlerine, oyunlarına ve çeşitli projelerine dahil etmek için ApeCoin’i kullanır. Örneğin, bir oyna-kazan (P2E) mobil oyunu olan Animoca Brands’in Benji Bananas’ında, jeton oyuncular için bir teşvik olarak benimsenmiştir . Oynarken özel jetonlar kazanabilecek ve bu jetonları ApeCoin ile değiştirebilecekler.

ApeCoin, bu yıl onu yüksek talep gören bir metaverse madeni parası haline getirebilecek olan yaklaşan metaverse Otherside ile entegre edilecek şekilde ayarlandı. Bu, ApeCoin’i meta veri deposu pazarlarında bir işlem belirteci yapacaktır. Metaverse P2E öğeleri içeriyorsa, oyuncuları ödüllendirmek için de kullanılabilir.

ApeCoin bilgileri

ApeCoin toplam 1 milyar token arzına sahiptir. Sözleşme arayüzü, daha fazla jetonun basılmasına izin vermez, böylece bir üst sınır oluşturur. Yanma mekanizması da yoktur , bu nedenle arz azalmaz. Mevcut jetonların dağılımı aşağıdaki gibidir:

Tokenlerin %62’si ApeCoin DAO topluluğuna tahsis edilmiştir. Bunun %15’i BAYC ve MAYC sahiplerine yolunu buluyor. BAYC sahipleri, sahip oldukları her NFT için 10.094 APE talep edebilirken, MAYC sahipleri 2.042 APE hakkına sahiptir. Kalan kısım, DAO’nun ekosistem fonunun bir bileşeni olarak piyasaya sürülecek.

Tokenlerin %16’sı Yuga Labs’a akacak . Bu tahsisatın bir kısmı primatolog Jane Goodall’ın yardım kuruluşuna gidecek. Tokenlerin %14’ü ApeCoin protokolünün başlatılmasına katkıda bulunan kişiler içindir.

Tokenlerin %8’i Yuga Labs ve BAYC’nin dört kurucusu için ayrıldı. ApeCoin , BAYC’nin kurucuları olan Yuga Labs ve diğer lansman katılımcılarının varlıklarını satmasını önlemek için kilitli token kavramını takip ediyor . Onlara ApeCoin tahsisleri en az 12 ay boyunca açılmaz. Bu süreden sonra, belirli bir token tahsisi onlar için aylık olarak erişilebilir hale gelir.

ApeCoin iyi bir yatırım mı?

ApeCoin’in Bored Ape Yat Kulübü gibi dinamik bir çevrimiçi topluluk tarafından verilmiş olması, ona en başından itibaren alıcı akışları verdi. Sanat, kültür, oyun ve eğlence meraklılarının kripto para birimini kullanma olasılığı daha yüksektir. Metaverse arazi satışları da parayı artıracak .

APE’yi ödeme seçeneği olarak kullanmak, NFT ödülleri ve APE ekosistemindeki özel özelliklere erişmek gibi ApeCoin’i satın almanın çeşitli nedenleri vardır ve alıcılara satın almaları için çeşitli nedenler sunar. Tüm bu faktörlere rağmen, madeni para özünde dikkatli olmanız gereken NFT ile ilgili oynaklık ile ilişkilidir.

NFT’lerin hala kripto arenasında fırtınalar estirdiği bir zamanda , ApeCoin ortaya çıkışından bu yana ilgi odağını çalmayı başardı. Belirteç yaratıcıları, üçüncü taraf geliştiricilerin kripto para birimini projelerine entegre etmelerine izin vermek ve madeni parayı kullanan projeleri desteklemek için bir ekosistem fonu kurmak gibi faydasını teşvik etmek için çeşitli teşvikler kullandılar.

Merkezi olmayan ödemelerden meta veri tabanındaki arazi satışlarına kadar uzanan kullanım örnekleriyle şirket, bir dizi destekleyici bileşene sahiptir. APE ekosistemi büyüdükçe, ApeCoin gerçekçi olarak beklenenden daha fazla değer kazanıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like