News

2022’de Yatırım Portföyünde Dikkate Alınacak En İyi 5 Stake Tokenı

single-image

COVID-19 dünya çapında birçok ölüme neden oldu ve halk sağlığı, gıda sistemleri ve işyeri için yeni ve benzeri görülmemiş bir tehlike oluşturuyor. Ekonomi kötüleştiğinde ve belirsizlik arttığında kripto para birimleri önem kazandı.

Uzun vadeli kripto sahipleri, stake etmeyi yalnızca paralarını cüzdanlarında tutmak yerine ödül kazanmanın bir yolu olarak gördüler. Staking, aynı anda pasif gelir elde ederken blok zinciri girişimlerinin güvenliğine ve verimliliğine katkıda bulunmak için ilgi çekici bir yöntemdir. Sonuç olarak, blok zinciri daha güvenlidir ve daha fazla işlemi gerçekleştirebilir. Bu yıl yatırım yapmaya değer beş stake tokenine göz atalım.

Terra (LUNA)

Sektör istatistiklerine göre, Terra (LUNA), 13 ürün hattında toplam kilitli değerde (TVL) 20.05 milyar dolarlık yeni bir zirveye ulaştı. Terra’nın TVL’si 1 Aralık’ta bir aydan kısa bir sürede %68 artarak 11,9 milyar dolardı.

Platformun kullanıcıları sisteme önemli miktarda para yatırıyor. LUNA şu anda, Ocak 2021 fiyatı olan 0,7$’dan %12,000 artışla 90$’dan işlem görüyor. LUNA’nın yıllık yaklaşık yüzde 12,10 hisse ödemesi var.

PancakeSwap (CAKE)

PancakeSwap, kullanıcıların CAKE para birimlerini stake etmesine olanak tanıyan popüler bir stake etme aracıdır. Yatırımcılar CAKE coinleri ile bahis yaptıklarında, daha fazla CAKE veya diğer para birimleri kazanabilirler. Binance Smart Chain’deki işlem maliyetleri, Ethereum’dan çok daha ucuzdur.

PancakeSwap ödüllerini talep edebilir veya yeniden yatırım yapabilirler. CAKE madeni paranın yıllık getirisi yüzde 31-42’dir ve bu onu mevcut en iyi kripto para birimlerinden biri yapar.

Shiba Inu (SHIB)

Birçok yatırımcı, SHIB’yi kripto para birimi portföylerinde elde edilecek ve elde tutulacak bir varlık olarak görmektedir. SHIB sahipleri, ShibaSwap borsasının ilk çıkışı sayesinde artık jetonlarını stake edebilir, gömebilir ve tokenlerini madencilikle kazabilir.

Shiba Inu, Ethereum (şimdi PoW) üzerinde çalışırken, başlangıçtaki SHIB miktarı piyasaya sürüldükten sonra oluşturuldu; bu nedenle, madencilik yapılamaz. SHIB sahipleri, Shiba paralarını BONE tokenleri ve ETH takas işlem ücretlerinin yüzde 0.03’ü karşılığında ShibaSwap borsasında stake edebilir (gömebilir).

JEDSTAR (JED)

JEDSTAR nispeten genç bir proje olmasına rağmen , endüstriyi çevreleyen bazı konulara yenilikçi stratejisi sayesinde kripto topluluğunda şimdiden bir isim yaptı. Birkaçından bahsetmek gerekirse, NFT yazarları için telif hakları, düşük gelirli kişilerin para kazanmasını sağlamak için bir mobil uygulama aracılığıyla madencilik ve ‘pump-ve-dump’ karşıtı yöntemler gibi kavramlar var.

Ancak, en önemli şey, Hizmet Olarak Para Birimi ile $KRED’dir; Bu, oyun geliştiricilerinin oyunlarını gerçek bir GameFi oyununa dönüştürmeleri için bir “tak ve çalıştır” çözümüne izin verecek, evrensel bir para birimine bile erişimle kripto para birimlerini kendileri yönetme endişesi duymadan, projeden bağımsız ilk kripto para birimi olacak.

Solana (SOL)

Solana, verimlilik için oluşturulmuş ölçeklenebilir bir blok zinciridir. Ölçeklenebilirlik, Solana’nın ucuz ücretleri ve hızlı işlemleriyle sağlanır, bu da onu mükemmel bir stake para birimi haline getirir. Çoğu işlem sadece saniyeler sürer.

Solana ağında, 640’ın üzerinde doğrulayıcı ile jetonlarınızı stake edebilirsiniz, ancak kimse kendi düğümünü çalıştıramaz. SOL madeni paraları son aylarda değer kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 210 dolara ulaştı. Solana ile yatırımcılar yıllık %7-11 arasında getiri bekleyebilirler.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like