News

Bitcoin, Noel’e kadar yıllık hareketli ortalamayı 100 bin dolar olarak test ediyor ‘küçük bir mucizeye’ ihtiyaç duyuyor

single-image

Bitcoin şimdi, tarihsel olarak uzun vadeli yükselişle sonuçlanan şeye destek olarak bir yıllık trend çizgisini koruyup korumamaya karar verecek.

Bitcoin ( BTC ), güçlü bir 2021 kapanışı için zamanın daraldığı 19 Aralık’ta önemli bir hareketli ortalama (MA) fiyat trendi ile bir hesaplaşma hazırladı.BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

“Sıçramak ve boğa kalmak için oy veriyorum”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD ticaretinin Pazar günü 47.000$ seviyesinde olduğunu ve hala sabit bir aralıkta olduğunu gösterdi.

Bu fiyat şu anda Bitcoin’in bir yıllık MA trend çizgisinin konumu, BTC/USD bunu destek olarak korursa kayda değer bir yükseliş sağlayan kumdaki önemli bir tarihsel çizgi.

Zincir üstü veri kaynağı Look Into Bitcoin’in yaratıcısı Philip Swift, “1 yıllık MA, tarihsel olarak oldukça önemli bir bitcoin boğa/ayı pivot seviyesi ve şu anda tam da bu noktada oturuyoruz” yorumunu yaptı .”Sıçramaya ve boğa kalmaya oy veriyorum.

52 haftalık MA ile BTC/USD 1 haftalık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bir sıçrama, önceki yükseliş beklentileriyle biraz uyumlu olsa da, yılsonu kapanış fiyatı yayınlamak için toparlanmak için hala büyük miktarda zemin bırakacaktır.

Bunların arasında, haftasonunda 2021 için 100.000 dolarlık hedefinin tutturma olasılığının düşük olduğunu kabul eden stoktan akışa model yaratıcısı PlanB’ninkiler de var.

Son olaylara rağmen geçerliliğini koruyan modellerinden vazgeçmeyeceğini de sözlerine ekledi . İlgili twit

Bu yıl makro için “Noel Baba rallisi” yok

2021’in olağandışı sonu, geleneksel pazarları da etkiledi, bu arada klasik “Noel Baba rallisi” geçen hafta hiçbir yerde görülmedi.

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi’nden yapılan yorumlar, kısa süreli bir performans artışı sağladı, ancak genel olarak ilerleme, yılın başlarına kıyasla zayıf kaldı.

Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz, “MKT’ler tipik bir Santa Rallisi düzenlemiyormuş gibi görünüyor,” dedi .”Yatırımcıların şahin Fed pivotuna tepki göstermesi, Covid vakalarında artış ve kendilerini halihazırda yüksek değerlemelerin 2022’sinde konumlanırken bulmaları nedeniyle küresel hisse senetleri bu hafta mkt üst sınırında 1.8 trilyon dolar kaybetti. Hisse senetleri hala 118 trilyon dolar değerinde, küresel GSYİH’nın %140’ı.”

Coronavirüs Omicron varyantının yeni yıla kadar sürmesi için yeni ekonomik kapanmalara yol açmasıyla, acil görünüm daha olumlu değildi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like