News

Bitcoin, 2022’ye 47.2 bin dolardan girerek yeni yükselişe başlıyor

single-image

31 Aralık tarihinden önce Çin vatandaşlarını platformdan uzaklaştıran borsalar, BTC satış baskısını artırmış olabilir.

Bitcoin ( BTC ), 2021 sona ererken son dakikada kaybetti – ve yine zayıflığın nedeni olarak Çin etrafında fikir birliği oluşuyor.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Çin “son çekiç” artık BTC için iyimserlik sağlayabilir

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, yıllık kapanıştan saatler önce Bitstamp’ta 2.000$ düşüşle 45.630$’a geriledi .

Pek çok popüler tahminin çok altında ve bir anticlimax gibi olsa da, Bitcoin için parabolik yükseliş eksikliği, son zamanlarda açıklamaların borsalara kaydığını gördü.

Çinli kullanıcılar, hükümetin kripto ticareti etrafındaki vidaları sıkılaştırmasının ardından, 31 Aralık’a kadar büyük Çin borsalarından ayrılmak zorunda kaldılar ve bunların kayıtlarını silmek zorunda kaldılar.

BTCC borsasının eski CEO’su Bobby Lee için bu, Pekin’in cephaneliğindeki “son çekici” oluşturuyor ve satış davranışı üzerinde önemli bir etkisi olabilecek bir çekiç.

Aralık ayı başlarında konuyla ilgili bir dizi tweet’te “Belki de bu yüzden sıcak bir şekilde beklenen yıl sonu boğa piyasası henüz başlamadı” dedi .”Çin’de son çekicin düşmesini bekliyorum! Yaptırım haberleri çıktığında mini bir düzeltme ve ardından gerçek bir Bitcoin boğa piyasası için bizi geri döndürebilecek bir yardım rallisi bekliyoruz.”

Diğer sesler teoriyi desteklerken, bu hafta Blockstream, sermayeyi çekmek için BTC’lerini satabilecek Çinli kullanıcıların yükünü boşaltmanın olası baskısını kabul etti ve bu da artan dengelere yol açtı .

Aynı zamanda, Çin borsasının bu ayın sonundan itibaren temizleneceği için ileriye dönük iyimserlik için potansiyel bir neden.

Blockstream analisti Jesse Knutson, firmanın en son haftalık bülteninde , “Bence bu, Bitcoin’in neden Asya saatlerinde ABD ve Avrupa saatlerine göre daha zayıf ticaret yaptığını gördüğümüzü açıklıyor” dedi .

“Çin borsasındaki fazlalık bu ayın sonundan itibaren temizleneceğinden, bu iyimserlik için potansiyel bir neden.” Bitcoin değişimi BTC denge tablosu. Kaynak: Coinglass

Tatil oynaklığında sakin kalmak

Daha kısa zaman dilimlerinde, tatil likiditesinin zayıf olması, Cuma günü görülene benzer fiyat düşüşlerini atmak için başka bir neden sağlayabilir.

Wall Street ve kurumsal tüccarların dönüşünden önce, genel olarak BTC fiyat hareketi, piyasanın daha sonra nasıl performans göstereceğine dair güvenilmez bir izlenim sağlayabilir. İlgili Twit

Bu hafta bir tahmine göre, 2022, büyük hacimli kurumsal tüccarlar lehine ve perakende satıştan uzaklaşarak Bitcoin sahipliğinde büyük bir “dönüş” göreceğini söyledi .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like