News

60 bin doların en yüksek olduğunu mu düşünüyorsun? Bitcoin, fraktal olarak bir sonraki ayı piyasasının dibi olduğunu gösteriyor

single-image

Bitcoin boğa ve ayı piyasalarının döngüsel doğası, gelecekte 60.000 doların matematiksel olarak tavan değil taban olma olasılığının daha yüksek olduğu anlamına geliyor. Bitcoin ( BTC ) 60.000$’a ulaşmış olabilir, ancak hesaplamalar, fiyat seviyesinin boğalar için değil ayılar için çok daha önemli olacağını gösteriyor.

%80 BTC fiyatının 60.000 dolara düşmesine ne dersiniz?

BTC/USD bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden yakalayıp altı haneye tırmanmaya eğilimliyken, yatırımcıların dikkati şimdiden Bitcoin’in bir sonraki zirveden sonra ne kadar düşeceğine çevriliyor.

BTC fiyat hareketinin döngüler halinde hareket ettiği fikri – düşüş aşaması ve en yüksek seviyenin %80’i ile dip – geniş çapta kabul gördü.

Bununla birlikte, mevcut koşullarda inanması çok daha zor olan şey, 60.000 doların bu %80’lik olası düzeltmenin fiyat tabanı olabileceğidir.

TechDev, Fibonacci dizilerini kullanarak, her Bitcoin ayı dibinin aynı aralıkta olduğunu gösterdi. Bu, hem 2014’teki 200 doların altındaki en düşükleri hem de Aralık 2018’deki kabaca 3.200 doları açıklıyor.

Bitcoin’in döngüsel metamorfozları göz önüne alındığında, bir sonraki mantıksal geri çekilme, bu nedenle hedef olarak 47.000 ila 60.000 ABD Doları arasında herhangi bir yere sahiptir.

“Bir pompa sırasında kimsenin makroyu umursamadığını biliyorum. Ancak son iki BTC ayı piyasası, önceki döngünün 1.486-1.618 log fib cebinde dibe vurdu.”

“Bir sonraki ayı dibinin 47-60K olduğunu gösteriyor. %80-85’lik bir düşüşten sonra indiğimiz yer orasıysa… Matematik eğlenceli hale geliyor.”

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: TechDev/ Twitter

60.000 $, tepenin %20’si bu döngüde 300.000 $’lık bir test için Bitcoin’i sıraya koyuyor.

Altınla esrarengiz benzerlikler

Bitcoin’in arkasındaki ivme, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinin sonunda bir tür Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylayacağı beklentilerine bağlı.

Yorumcular , böyle bir kararın etkisine ilişkin görüşler karışık olsa da , öneminin kırmızı bir ringa balığı olmadığını ve Bitcoin için tersine çevrilemeyecek gerçek bir dönüm noktası olduğunu söylüyor.

Avusturyalı yatırımcı ve analist Niko Jilch, bu hafta Bitcoin ETF üzerindeki “heyecanı” açıklarken ünlü yatırımcı Paul Tudor Jones’a atıfta bulundu .

Tudor Jones, daha önce Bitcoin’in döngülerinin 1970’lerde altına benzer olduğunu vurgulamıştı – tam da kendisinin bir vadeli işlem ürünü haline geldiği ve on yıllık bir boğa koşusunun ardından %50’lik bir düzeltmenin tadını çıkardığı zaman.

TechDev ayrıca Gold’un 1970’lerdeki ripinin, Ekim 2020’den bu yana Bitcoin’in performansına son derece düzgün bir şekilde uyduğunu belirtiyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like