News

66 Milyar Dolarlık Avustralya Emeklilik Fonu, Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapacak

single-image

Business Insider’ın haberine göreAvustralya emeklilik fonu Rest Super’in CIO’su, yıllık genel toplantısında üyelere, fonun bazı fonlarını dijital varlık piyasasına yeniden dağıtmayı ve hızla gelişen sektöre maruz kalmayı dört gözle beklediğini söyledi.

Kripto para piyasasına halkın maruz kalması, Rest Super’i Avustralya’da dijital varlıklara yatırım yapan ilk emeklilik fonu yapacak. Toplantıda, şirketin baş yatırım yetkilisi, sektör dalgalı olmaya devam ederken, fonun yine de fonların küçük bir kısmını kendisine taşıyacağını belirtti.

Fon yöneticileri Business Insider’a, piyasaya uzun vadeli maruz kalma aramadıklarını ve orta vadeli yatırım yapmaya karar verdiklerini ve bu tür bir riskin 66 milyar doları yöneten fon için yeterli olacağını umduklarını söyledi.

 Fon yöneticisi Andrew Lill, fonun şu anda çeşitli varlık sınıflarını araştırarak sektörüaraştırdığını ve nihai yatırım kararını daha sonra vereceğini belirtti. Lill, yatırım seçenekleri araştırmasına ek olarak, fonun hala güvenlik ve düzenleyici yönlerle ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

Avustralya ve diğer ülkelerden büyük fonlar, kripto para piyasasının performansı nedeniyle sektöre yatırım yapmaya hazırlanıyor . Fonun kararı, piyasadan gelen daha büyük benimsenmede yalnızca bir adımdır.

Daha önce, Queensland Investment Corporation, kripto para piyasasına girmeyi düşünen bir başka büyük fondu. Ancak daha sonra fonun kripto piyasasına maruz kalmak için başka planları olduğunu bildirdi.

Ancak QIC’nin para birimi başkanı Stuart Simmons’a göre, dijital varlık endüstrisi hala fon tarafından değerlendiriliyor ve büyük olasılıkla daha fazla kurum buna maruz kalacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like