News

$ADA, Cardano Destekli İlk Metaverse olan ‘Pavia’nın ($PAVIA) Lansmanından Sonra Arttı

single-image

Bu makale , 15 Ocak’ta başlatılan Cardano blok zincirinde çalışan ilk sanal dünya olan Pavia’ya ($PAVIA) daha yakından bakıyor .

Pavia Adı Nereden Geliyor?

Bildiğiniz gibi, Cardano blok zinciri,  ilgi alanları ve yeterlilikleri matematikçi, doktor, biyolog, fizikçi, kimyager, astrolog, astronom, filozof, yazar ve kumarbaz.”

O, “Rönesans’ın en etkili matematikçilerinden biriydi ve olasılığın temelindeki kilit figürlerden biriydi ve Batı dünyasında binom katsayıları ve binom teoreminin en erken tanıtıcısıydı.” 24 Eylül 1501’de İtalya’nın Lombardiya bölgesinde bulunan Pavia’da doğdu.

Bu Cardano destekli metaverse’nin arkasındaki kişilerin “Pavia” adını seçmelerinin nedeni budur.

Pavia Arsa Parselleri

Her arazi parseli “Pavia.io içindeki koordinatlara dayalı benzersiz bir şekilde numaralandırılmış Cardano NFT (CNFT)” dir. Pavia metaverse’de toplamda 100.000 arazi parseli bulunmaktadır.nullWikipedia Editörleri NFT’lerin Sanat Olarak Sınıflandırılmasına Karşı Oy Verdi

  Wikipedia Editors Vote Against Classifying NFTs as Artnull

Bunların ilk 60.000’i 2021’in 4. çeyreğinde satıldı: 1 numaralı arazi satışında 29.000 papel ve 2 numaralı arazi satışında 31.000 parsel. İngiltere ve ABD’de ikamet edenler, “düzenleme belirsizliği” nedeniyle bu satışlara dahil edilmedi. Nihai arazi satışı Q1 2022’de gerçekleşecek.

Her bir arsa 16m x 16m ölçülerinde olup, yapı yüksekliği 20m’dir.

Pavia Yol Haritası (V2)

Kaynak: Pavia

Pavia Metaverse’in Resmi Lansmanı

15 Ocak’ta Pavia Corp , Pavia.io projesinin resmi lansmanını duyurmak için “Decentraland’a biraz benzer, ancak hisse senedi blok zinciri teknolojisinin kanıtı üzerine inşa edildiğini” söylediği bir basın açıklaması yayınladı.

İlgili Twit

Basın açıklaması, “Pavia’nın tüm metaverse projelerinde olduğu gibi, oyun içi bir para birimi olan $PAVIA’ya sahip olduğunu ve bunun %25’inin Aralık 2021’de bir blockchain anlık görüntüsünün ardından Pavia NFT arazi sahiplerine airdrop olarak yapıldığını” söylemeye devam etti. 

Ayrıca $PAVIA tokenlerinin “temel ancak işlevsel bir sipariş eşleştirme sistemi işleten mueseliswap.com’da aktif olarak alınıp satıldığını” belirtti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like