News

Alonzo güncellemesinden bu yana Cardano’nun fiyatı hızla düştü

single-image

Cardano’nun Alonzo yükseltmesinin piyasaya sürülmesinden bu yana, akıllı sözleşme platformunun değeri %50’ye yakın düştü.

Normalde, bir kripto ağı bir yükseltme gördüğünde, varlığın değeri tekrar 3.000 doların üzerine çıktığında Ethereum’un EIP-1559’unun piyasaya sürülmesi sırasında görüldüğü gibi, fiyatı olumlu bir tepki verme eğilimindedir.

Bununla birlikte, Cardano durumunda , blok zincirine akıllı sözleşme özellikleri getiren ve merakla beklenen Alonzo yükseltmesinin uygulanmasına rağmen, varlığın değeri, verilere göre %50’ye yakın bir düşüşle fiyatında büyük bir düşüş gördü.

Alonzo güncellemesinden bu yana Cardano’nun fiyat düşüşü

Cardano’nun fiyatı 2 Eylül’de Alonzo yükseltmesinin bir kreşendoya ulaşması ve aynı zamanda El Salvador’un BTC’nin benimsenmesi haberlerinden yararlanması nedeniyle 3,10$’da zirve yapmıştı. Ancak genel kripto piyasası, El Salvador’un amiral gemisi dijital varlığı resmen kabul ettiği gün keskin bir düşüşe tanık oldu .

Cardano’nun ana şirketi Input Output Hong Kong (IOHK), daha sonra Cardano blok zincirinde Alonzo yükseltmesinin uygulandığını duyuracak ve böylece varlığa çok beklenen akıllı sözleşme özelliklerini getirecek.

Ancak bu duyuru, fiyatın 2,71$’a yükselmesine neden olduğu için varlığın değeri üzerinde olumlu bir etki yaptı; ancak, fiyat 24 saatten kısa bir süre sonra 2,5 doların altına düştüğü için bu uzun sürmedi.

CoinMarketCap’ten alınan veriler, Alonzo yükseltmesinin uygulanmasından bu yana, Cardano’nun 100 milyar dolarlık sınırı aşmaya çok yakın olan piyasa değerinin, varlığın piyasa değerine göre ilk 5 kripto varlığı olma övünme hakkını kaybetmesiyle birlikte 50 milyar doların biraz üzerine düştüğünü gösteriyor. .

Solana, Cardano’nun fiyat düşüşünden yararlanıyor

Cardano’nun fiyatı Eylül ayından bu yana hızla düşerken, “Ethereum katili” olarak adlandırılan başka bir dijital varlık olan Solana, değerinde ve kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesinde büyük bir artış gördü .

Mevcut verilere göre, Solana’nın değeri 6 Kasım’da hala 260 $’lık yeni bir ATH’ye ulaştı. Bunun dışında, ağında oluşturulan DeFi protokolleri , TVL’lerinin aynı dönemde 14 milyar doların üzerine çıktığını gördü. Kayda değer bir başka gerçek de, FTX ile olan ortaklığı sayesinde Solana’da NFT’lerin benimsenmesinin artmasıdır .

Basın zamanında, Solana piyasa değerine göre beşinci en büyük varlık ve şu anda 203$’dan işlem görüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like