News

Amazon CEO’su Kripto Para Birimlerinin Büyümesini Bekliyor

single-image
Amazon, potansiyel olarak takas edilemez token satmaya başlayabilir, ancak CEO Andy Jassy’ye göre şimdilik kripto para birimlerini keşfetme planı yok.

CNBC’den Andrew Ross Sorkin ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Amazon CEO’su Andy Jassy, ​​kripto para birimlerinin gelecekte büyümeye devam edeceğini tahmin etti.

Jassy, ​​değiştirilemez tokenlerin “gerçekten yükselmeye başladığını” kaydetti.

Ancak Amazon patronu, şimdilik NFT’lere veya Bitcoin’e sahip olmadığını söylüyor. Onların “çok önemli ölçüde” büyümeye devam etmelerini bekliyor. Jassy ayrıca Amazon’un gelecekte NFT satabileceğini de söyledi.

Apple CEO’su Tim Cook geçen Kasım ayında kriptoya kendisinin sahip olduğunu açıkladı, ancak teknoloji devinin dijital varlıkları araştırmak için acil bir planı olmadığını da söyledi.

Jassy’ye göre Amazon, perakende işinde bir ödeme mekanizması olarak kripto para birimleri eklemeye “muhtemelen yakın değil”.

Geçen Temmuz, İngiliz City AM gazetesi, Amazon’un anonim bir kaynağa atıfta bulunarak 2021’in sonlarında Bitcoin’i kabul etmeye başlamayı planladığını bildirdi. E-ticaret devinin bundan önce kripto para birimiyle ilgili bir iş teklifi yayınlaması, söylentileri daha makul hale getirdi ve kısa süreli bir fiyat rallisini ateşledi. Ancak, Amazon

Santibilyoner kurucusu Jeff Bezos’un şirketin CEO’luğundan istifa etmeye karar vermesinin ardından geçen Temmuz ayında Jassy Amazon’un başına geçti.

Jassy, ​​Bezos’tan CEO olarak devralmadan önce şirketin bulut hizmeti bölümünü yönetiyordu.

Amazon, 2018’de 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan ikinci ABD şirketi oldu. Şu anda 1,5 trilyon dolar değerinde ve bu da onu dünyanın beşinci büyük şirketi yapıyor (sadece Apple, Saudi Aramco, Microsoft ve Alphabet’in ardından).

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like