News

Anthony Scaramucci: Kripto Para Piyasaları Kara Cumalarını 26 Kasım’da Yaptı

single-image

Anthony Scaramucci, kripto para birimi endüstrisinin arkasındaki temellerin panik atakları sırasında yükselişe geçmek için yeterli olduğuna inanıyor.

26 Kasım 2021 Hisse Senedi Piyasaları. Kaynak: CNN

Bugün kripto para dünyası için çirkin bir gündü. Aslında, genel olarak finansal piyasalar için kötü bir gündü. ABD hisse senedi endeksleri ortalama %2 düştü, FTSE %3,64, DAX %4,15 düştü, petrol vadeli işlemleri %10’dan fazla düştü ve kripto para birimleri sermayede 200 milyar dolardan fazla kaybetti.

Tüm bunlar, spekülatörlerin ve analistlerin olası yeni bir karantina senaryoları üzerinde beyin fırtınası yaptığı yeni bir COVID-19 türünün korkuları yüzünden. Son zamanlarda bilim adamları, koronavirüsün B.1.1.529 varyantını keşfettiler. Bugüne kadar geliştirilen panzehirlere karşı bağışıklık kazandırabilecek çok sayıda mutasyona sahiptir.26 Kasım 2021 Hisse Senedi Piyasaları. Kaynak: CNN

Anthony Scaramucci, Bearish Times’ta Boğa

Ancak bazıları korku içinde mallarını satmak için acele ederken, bazıları da durumdan ceplerini doldurmak için yararlanıyor. Beyaz Saray’daki görev süresi boyunca Trump’ın eski İletişim direktörü Anthony Scaramuci bunlardan biri.

CNBC için yakın zamanda yapılan bir röportajda SkyBridge Capital’in Kurucusu, bu panik olayının (2020 çöküşünden bu yana en büyük) Kara Cuma’dan başka bir şey olmadığını ve insanların hükümetin para politikalarının yaptığı gibi stratejik yatırımlara para enjekte etmek için bundan yararlanmaları gerektiğini açıkladı. iyimser olmak için fazla sebep vermiyor.

“Fed daralma yapmıyorsa, bu bir satın alma fırsatıdır. Kara Cuma ve her şey indirimde.”

Kripto para piyasasını tartışan Scaramucci, sakin olmaya çağırdı. Düşüşe neden olan korkuların temelleri etkilemediğini ve piyasa aşırı tepkisi olsa da, büyük resimde kripto para birimlerinin bu ekonomik bölümden daha güçlü çıkmak için yeterli nedeni olduğunu açıkladı.

“Bizim gibi uzun vadeli temellere inanıyorsanız, satın alma zamanı. Ben sadece bunun şu anda riskli bir durum olduğunu düşünüyorum. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin volatil olması insanları oyundan uzaklaştırıyor. Bu, aynı zamanda, bence oldukça iyi bir ilk çeyrek oluşturduğunu düşündüğüm, kaldıracın bir kısmını da ortadan kaldırıyor.”

Kripto Para Birimleri Düşünülen Her Şeyi İyi Yapıyor

Bu gözyaşı denizinde yükselen tek kişi Scaramucci değil. Meksika’nın en zengin üçüncü adamı olan Ricardo Salinas Pliego , Twitter takipçilerine sorumsuz ABD politikalarının sonuçlarına karşı bir önlem olarak Bitcoin satın almalarını tavsiye etti.

Eski usül ABD gitgide diğer sorumsuz üçüncü dünya ülkelerine benziyor….vay…sahte para yaratmanın ölçeğine bakın. #Bitcoin’ihemen 
satın alın . https://t.co/xzv0xk2TQq pic.twitter.com/JMslqlagLE

— Ricardo Salinas Pliego (@RicardoBSalinas) 24 Kasım 2021

Salinas Pliego, Bitcoin’in dijital altının eşdeğeri olduğu ve bir değer deposu görevi gördüğü tezini savunuyor. Scaramucci ise bu görüşü paylaşmıyor.

“Şu anda bunun enflasyona karşı bir önlem olduğunu düşünmüyorum. Bir milyar cüzdanınız varsa ve Bitcoin istikrarlı bir ticaret bölgesindeyse uzun vadede (olabilir) düşünüyorum… Bu, 2000 yılındaki Amazon gibi, yani bu biraz oynaklıkla geliyor.”

Değişken olsun ya da olmasın, Scaramucci hala kripto para piyasalarının kan dökülebilecek şeylere sağlıklı bir şekilde tepki verdiğine inanıyor – önceki krizler göz önüne alındığında.

Ekonomik analist Alex Krueger, bu Kara Cuma günü kripto para birimi tüccarlarının geleneksel yatırımcılardan daha iyi sonuç verdiğini vurgulayarak bu pozisyona katılıyor.

Kripto, yeni covid varyantının tetiklediği aşırı riskten kaçınma hissi nedeniyle çöktü. Fiyatlar çok daha düşük olsaydı, aynı şekilde çökebilirdi. Öfori meselesi değil. Kripto varlıklar, ham petrol kompleksi ve küçük sermayeler gibi diğer varlık sınıflarına göre iyi performans gösterdi.

— Alex Krüger (@krugermacro) 26 Kasım 2021

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like