News

Ark Invest, Bitcoin ve Ethereum’un 50 Trilyon Dolar Olacağını Söyledi

single-image
Bitcoin geliri, Ark Invest, 2022

Kasabada yeni bir boğa var ve yenilikçi ETF’lerin sevgilisi Ark Invest ile bitcoin, ethereum, nfts, defi ve blok zincirinin önümüzdeki on yıl içinde bir piyasa değeri kapmak için dünyayı değiştireceğini savunarak bundan daha büyük olamazlar. 50 trilyon dolar veya mevcut 1,7 trilyon doların yaklaşık 25 katı.

Bitcoin’in 28.5 trilyon doların (yukarıda resmedilmiştir) nasıl olacağına dair bir döküm verirken, sadece yüksek net değerli bireylerin servetinin %5’inin bitcoin’e yatırıldığı nöbete dayanıklı bileşenin, ona 4 trilyon dolarlık bir piyasa değeri verdiğini söylüyorlar.

Bitcoin’in 2020’de 2,3 trilyon dolarlık transferden 2021’in tamamında 13,1 trilyon dolara yükseldiğini ve Visa’nın 11 trilyon dolarlık transferlerini aştığını belirtiyorlar.

Ark, Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon doları aşabileceğini söylüyor, bu rakam şu anki 37.000 doların yaklaşık 30 katı.null

Ethereum 100.000 Dolara mı?

“Ethereum birçok geleneksel finansal hizmetin yerini alabilir ve yerel tokeni ether küresel para olarak rekabet edebilir.”

Ark, ethereum’a 2030 yılına kadar 20 trilyon dolarlık bir piyasa değeri vererek, eth başına 100.000 dolardan fazla olduğunu söylüyor.

“Web3 hızla çoğalırsa, çevrimiçi harcamaların para kazanma oranı 2030 yılına kadar çevrimdışı harcamalara yaklaşmalı” diyor ve ekliyorlar:

“Araştırmamız, çevrimiçi olarak harcanan zamandan para kazanmanın Web3 ile yıllık %19’luk bir bileşik oranda artacağını, ancak önümüzdeki on yıl boyunca Web3 olmadan yalnızca %8 oranında artacağını gösteriyor.

Web3 sayesinde, yıllık çevrimiçi harcamalar önümüzdeki on yılda 12,5 trilyon dolara ulaşabilir.”

NFT’lerin artan birlikte çalışabilirliği, “yeni bir aktif eğlence türü” yaratmada toplama, oyun oynama, sosyalleşme ve yatırım yapma yakınsamasını sağlayabilir.

Çünkü NFT’ler tüketim ve eğlence arasındaki çizgiyi bulanıklaştırarak “eğlence ve para kazanmayı aynı anda” sunuyor.

Güvenilir mi, Hayal mi?

On yıl çok uzun bir süre. Ne kadar yavaş ve farkedilmez bir şekilde değiştiğini görmek için sadece 90’lara ve hatta 2000’lere bakmanız yeterli.

Bu alan söz konusu olduğunda, geleceğin neler getirebileceğini görmek için şimdiye bakmanız yeterli, Facebook yeni ipuçları geldikçe kendi özel blok zinciri Libra projesini terk ettiğinde, halka açık blok zincirine geçebilecekler.

Belki övünmek için çok erken olabilir, ama Zuk belki şimdi oldukça büyük bir alan olan şeyi kızdırmak için hiçbir neden olmadığını anlamıştır, hatta onlara kur yapıp teklifinizi yapmalarını sağlayabildiğiniz zaman onlarla rekabet etmeye çalışmanız bile mümkün değildir.

Kişisel çıkar ve her şeyin değeri para olduğu için, kazanan takımda olma arzusu karşı konulmaz olabilir.

Rusya merkez bankası bu şekilde tekrar rara bitcoin demeye çalıştığında, bunu görmezden geldik çünkü 2017’den beri Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in onlara izin vermeyeceği aşikardı .

Gücün nasıl kurcalanacağını belki de çoğundan daha iyi biliyor ve yasanın gücü elbette şu anda üstün.

Finansın bu şekilde yükseltilmesi ve internetin önümüzdeki on yıl içinde finansallaşması belki de kesindir.

Nihayetinde yüzeyin altında olan şey, kağıt finansal sistemin onu kod sistemine getirmek için modernizasyonudur.

Yeterince uzun bir zaman diliminde tüm pratik değer ölçümlerini öneren sonucuna varıldığında, blok zincirimizde olacaktır.

Çünkü kağıt güven gerektirir. Kamusal merkezi olmayan blok zinciri aynı ölçüde değildir. Bu, geri kalanının çoğunu kaçınılmaz kılıyor çünkü insanlar hile yapmayı seviyor.

Ve 50 trilyon dolar büyük bir sayı gibi görünebilir ve öyle de, bu çok büyük bir sayı. Ancak temelde ve yeterince uzun bir zaman diliminde, hepsi trilyonlar veya katrilyonlar olacak çünkü para güvenmek istemediğiniz bir şeydir.

O zaman soru, bitcoin veya eth’in tüm trilyonların hangi kısmına sahip olacağıdır. Örneğin, hisse senetleri tokenize edilmiş ve blok zincirinde olsaydı, 100 trilyon dolar olurdu, ancak eth’in, örneğin 100 milyar dolarla halihazırda üzerinde çalışan tokenlerin olmadığı gibi, piyasa değerlerine eşit olması gerekmez. eth yaklaşık 300 milyar dolar.

Dolayısıyla, tüm bunları yürütmek için ücretlerde ne kadar eth’e ihtiyaç duyulacağına ilişkin bazı hesaplamalar yapmanız gerekecek ve bir vekil, yalnızca ABD bankacılık sisteminin 100 milyar dolarlık kârı olabilir.

Kâr, gelirin aksine, genellikle 100 çarpı 100’dür ve size 10 trilyon dolarlık bir piyasa değeri verir ve bu da eth’i madeni para başına yaklaşık 100.000 dolar yapar.

Tüm aracılardan maliyet tasarruflarını kaldırıyoruz ve sonra fon transferinde bir hesap birimi olarak hareket etmenin yanı sıra, eth/uni’de bir borsa olarak hareket etmek gibi eth fonksiyonlarının yanı sıra spekülasyon da ekliyoruz ve böylece yine de bunu elde edebilirsiniz. Eth için 100.000 dolarlık madeni para.

Bu bugünün parasıyla, ancak Ark tahmini 100.000 sayısıyla ilgili ve 2030’da bugünün parasında bunun ne kadar olacağı kimsenin tahmininde değil.null

Bununla birlikte, daha karmaşık analiz, ethereum’un fırsatlar üzerinde bir sayı çatırtısı bakış açısıyla uygulanıp uygulanmayacağı üzerinedir, bu sayıların nasıl anlamlı olabileceği görülebilir, ancak bu kadar geniş bir alana ulaşıp ulaşamayacaklarına ilişkin daha bütünsel bir bakış açısıyla, daha çok, değer saklama gibi daha geniş yönlerden ziyade ham teknolojik yetenekler söz konusu olduğunda.

Bu nedenle eth, 100.000 $’a yakın bir yerde değil, hisse senedi piyasasına ikinci katmanlar veya diğer çözümler yoluyla uyum sağlayabileceği yönde hareket edip edemeyeceği veya bunun yerine farklı blok zincirleri olup olmayacağı veya gerçekten olup olmadığı görülecek çok şey var. Hem teknik nedenlerle hem de bu tür yükseltmeler 2050 ile zaman aldığından, bugünün parasıyla 100.000 ABD Doları için belki daha gerçekçi olduğundan, 2030’dan biraz daha fazla zaman alacaktır, oysa 2030’da elbette 100.000 ABD Dolarına ulaşabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like