News

ARK Invest’ten Cathie Wood’a Göre Güçlü Kurumsal Sahipler Bitcoin’e Geçiyor

single-image

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, güçlü ellere sahip büyük kurumsal varlıkların aceleyle Bitcoin’e (BTC) geçtiğini söyledi.

Barron’s ile yeni bir röportajda Wood, kurumların diğer varlıklarla korelasyon eksikliği nedeniyle kısmen Bitcoin’e göz kulak olduğunu söylüyor.

“Kimin taşındığını görebiliyoruz ve güçlü, kurumsal sahipler [Bitcoin’e] taşınıyor gibi görünüyor. Neden taşınıyorlar? Çünkü kripto, özellikle Bitcoin ve diğer varlıklar – hisse senetleri, tahviller, para birimleri, emtialar – arasındaki getiri korelasyonu çok düşüktür.

Çalışmalar bize, varlıklar arasında düşük bir getiri korelasyonu varsa, bu varlığı düşük korelasyonla [satın alarak], getirileri artıracağınızı ve zaman içinde riski azaltacağınızı söylüyor.”

Wood, BTC’de yükselişe geçse de, Elon Musk’ın Tesla’sı gibi şirketlerin bunu bilançolarına ekleme eğiliminin onu şaşırttığını söyledi.

“Bitcoin üzerine kendi çalışmamızı yaptığımızda beklemediğimiz şey, başta şirketler olmak üzere kurumların bilançodaki nakitlerini Bitcoin’e çevirmeye başlamasını beklemiyorduk.”

Wood , kurumsal yatırımdaki bir artışın bunu gerçeğe dönüştürebileceğini söyleyerek önceki Bitcoin fiyat tahminini 500.000 ABD Doları olarak sürdürdü .

“Bitcoin fiyat hedefi için 500.000 $ işaretini kullanmamızın nedeni, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e geçmesi ve portföylerinin %5’ini buna tahsis etmesi durumunda, tahminlerimize göre Bitcoin’in 500.000 $ artacağıdır. Zincir içi analitiklere bakarak bunun olduğunu söyleyebiliriz.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like