News

Artık ABD’deki 200 Walmart noktasından Bitcoin (BTC) satın alabilirsiniz.

single-image

Belirli konumlardaki Coinstar ATM kioskları, müşterilerin Bitcoin satın almalarını sağlayacak.

Artık ABD'deki 200 Walmart noktasından Bitcoin (BTC) satın alabilirsiniz.

ABD perakende devi Walmart, kripto ATM sağlayıcısı Coinstar ile bir pilot proje sayesinde müşterilerin 200’den fazla lokasyonunda ATM kiosku aracılığıyla Bitcoin (BTC) satın almalarına izin verecek .

Firma daha önce gelişen kripto alanına olan ilgisini dile getirdi ve günlük operasyonlarının bir parçası olarak dijital para birimlerini dahil etmeye çalışıyor. Bir Ağustos iş listesinde, şirketin “kripto ile ilgili yatırım ve ortaklıkları” belirlerken “dijital para stratejisi ve ürün yol haritası” geliştirmeye yardımcı olacak işçi aradığını bile belirtti.

Coinstar ile Bitcoin Satın Alın

Coinstar ile yapılan test bu ayın başlarında başladı ve Walmart mağazalarında 200 kiosk içeriyor. Pilot uygulama, 8.000’den fazla kioskta Bitcoin sunmak için Coinme adlı bir kripto para birimi nakit değişimi ile birlikte çalışan Coinstar’ın daha geniş bir girişiminin parçası.

Bitcoin satın almak kolaydır. Müşteriler, Coinstar makinesinde fiat dolarla ödeme yapar ve ardından bir kupon alır. Ayrıca bir Coinme hesabı oluşturmaları ve kuponun kullanılabilmesi için bir geçmiş kontrolünden geçmeleri gerekir. Makineler, Bitcoin seçeneği için %4 ücret ve %7 nakit değişim ücreti alıyor.

Bazı endüstri gözlemcileri, sunumun kripto benimsemeyi hızlandırmaya yardımcı olacağını söylüyor. Düzenlemeye tabi bir kripto komisyonculuğu olan BitOoda’nın strateji başkanı ve araştırma başkanı Sam Doctor, “Bitcoin ATM’leri, birçok süpermarket de dahil olmak üzere bir süredir ortalarda bulunuyor” dedi.

“Walmart, Bitcoin erişimini daha fazla insana genişletiyor ve ilk pilotun ötesine geçmeleri durumunda şüpheciler arasında daha fazla meşruiyet sağlıyor” diye ekledi.

Walmart, sahte bir basın açıklamasının perakendecinin müşterilerin Litecoin ile ödeme yapmasına izin vereceğini söylediği yüksek profilli bir aldatmacadan haftalar sonra hizmeti test ediyor. Bu duyurunun yanlış olduğu çabucak ortaya çıktı, ancak Walmart’ın bu pilottan uzaklaşmasını engellemedi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like