News

Axie Infinity: AXS fiyatı şimdiden %90 düşüşe rağmen daha derin kayıplarla karşı karşıya

single-image

İlginç bir şekilde, bir AXS teknik kurulumu, tokenin ileride büyük rüzgarlarla karşı karşıya kalmasına rağmen %2,500 fiyat rallisi öngörüyor.

Axie Infinity ( AXS ), Kasım 2021’de 172$’a ulaştıktan sonra yaklaşık %90 düştü.

AXS’nin keskin düzeltmesi, onu en üst sıradaki kripto para birimleri arasında en kötü performans gösteren dijital varlıklardan biri haline getirdi. Ayrıca, aşağıda listelenen teknik ve temel katalizörlerin bir karışımına göre önümüzdeki aylarda daha fazla düşüş yaşayabilir.

Düşük oyuncu sayısı AXS talebini azaltır

Özetlemek gerekirse, AXS , Axie Infinity’nin oyun ekosisteminde bir yerleşim belirteci olarak hizmet eder ve oyuncuların “Axies” adı verilen bir dijital evcil hayvan telaşı olan yerel mantar olmayan belirteçleri (NFT) satın almalarına olanak tanır.

Ayrıca oyuncuların yeni Eksenler oluşturmak için harcayabilecekleri bir iş jetonu görevi görür.

Axie Infinity ekosistemine giren yeni kullanıcılar, onları diğer Axies’e karşı bir savaşa sokmak için Axies’e ihtiyaç duyar. Kazandıklarında, platform onları Pürüzsüz Aşk İksiri ( SLP ) adı verilen başka bir yerel jetonla ödüllendirirken, daha büyük turnuvalar kazanmak onlara AXS verir.

Axie Infinity’nin çalışma şeması. Kaynak: Merkezi olmayan.co 

Sonuç olarak, eski Axie Infinity oyuncuları, Axies talebini sürdürmek için yenilerine güveniyor.

Aksi takdirde, eski oyuncuların SLP ve AXS kazançlarını pazarlarda (örneğin kripto borsalarında) satmalarını riske atarak oranlarına aşağı yönlü baskı ekleyebilirler.

Ancak Axie Infinity’nin yerel jetonlarının değerlemeleri düştüğünde, oyunu daha düşük değerli SLP ve AXS birimleri kazanabilmek için Axies’e ödeme yapması gereken yeni oyuncular için daha az çekici hale getirir.

Axie Infinity ekosistemi, yukarıda bahsedildiği gibi, 2022’de aşamalardan geçti ve Dapp Radar tarafından sağlanan verilere göre, oyuncu sayısı Ocak’taki 63.240’tan Haziran’da 8.950’ye düştü – neredeyse %85’lik bir düşüş . İlginç bir şekilde, bu aynı dönemde AXS’nin %80’lik fiyat düşüşüne denk geliyor.

Mart 2021’den bu yana Axie Infinity istatistikleri. Kaynak: Dapp Radar

Aynı zamanda, Axie Infinity’nin Ronin zincir verilerini değerlendirdikten sonra ölçülen platform içi hacmi, Eylül 2021’de 300 milyon dolardan Haziran 2022’de yalnızca 2.12 milyon dolara düştü.

Aynı zamanda, projenin üst düzey yöneticileri, yeni ürün başkanı Philip La ile Ağustos 2021’deki gönderisinde “Axie” olduğunu kabul ederek, “oyna-kazan” misyon açıklamalarını sessizce “oyna ve kazan” olarak değiştirdiler. Infinity önce bir oyun olmalı.”

Enflasyon hızlanıyor

Taze enflasyon verileri, en üst sıradaki kripto para birimleri genelinde yukarı yönlü duyguları daha da azalttı ve bu, şu ya da bu şekilde AXS’nin düşüş görünümünü güçlendiriyor.

Özellikle, ABD tüketici fiyat endeksi (TÜFE) , bir önceki aydaki %8.3’e kıyasla Mayıs’ta yıllık %8.6 arttı ve yatırımcıların Federal Rezerv’in önümüzdeki aylarda agresif bir şekilde faiz oranlarını yükseltmek zorunda kalacağına dair korkuları artırdı . daha riskli varlıkları yönetim kurulu genelinde aşağı itecektir.

AXS/USD ve BTC/USD karşısında SPX günlük fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

AXS, raporun 10 Haziran’da yayınlanmasının ardından %7,5 düştü ve 11 Haziran’da %7 daha düşerek üç haftanın en düşük seviyesi olan 16,79$’a ulaştı. Fed’in şahin politikalarının öncülüğünde daha düşük nakit likiditesi beklentisi, Axie Infinity tokeni için daha fazla kayıpla sonuçlanabilir.

AXS fiyatı temel desteğin altına düştü

Negatif temellerin çokluğu, AXS’nin fiyatını önemli bir destek seviyesinin altına gönderdi ve bu da önümüzdeki haftalarda uzun süreli aşağı yönlü hareketlere yol açabilir.

AXS, bu hafta 18-19 dolar destek aralığının altına düştü ve bu, Mayıs ayının başından bu yana aşağı yönlü girişimlerini sınırlamada etkili oldu. Ayrıca, aşağıda gösterildiği gibi, desteğin Temmuz 2021 ile Kasım 2021 arasında yaklaşık %800’lük bir boğa koşusunu takip ettiği için aralığı test etmek.

AXS/USD haftalık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Şimdi, AXS için en az direnç yolu, bir sonraki aşağı yönlü hedefin Eylül 2022’ye kadar yaklaşık 9 $, bugünün fiyatından %50’den fazla düşük olmasıyla aşağı yönlü görünüyor. Özellikle, 9 dolar seviyesi Nisan-Haziran 2021 oturumu sırasında direnç görevi gördü.

Tersine, AXS’nin haftalık zaman dilimindeki potansiyel “azalan genişleyen kama” (DBW) modelinden bir yükseliş işareti geliyor ve bu, tokenin iki farklı, düşen trend çizgisi arasındaki dalgalanmasıyla doğrulanıyor.

Geleneksel analistler, DBW’yi, teknik analizin bir kuralı olarak, fiyat yapının üst trend çizgisinin üzerine çıktıktan sonra çözülen ve aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi modelin maksimum yüksekliği kadar yükselen bir yükseliş tersine dönüş paterni olarak değerlendirir.

“Azalan genişleyen kama” kurulumunu içeren AXS/USD haftalık fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

Model onaylanırsa, AXS belirsiz bir zaman dilimi içinde 465 $’a doğru toparlanacak ve bugünün fiyatından yaklaşık %2,500 artış olacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like