News

BAE, Küresel Merkez Olmak İçin Teklifte Kripto Lisansını Hazırlıyor

single-image

Kripto lisansları, dünyanın en büyük kripto şirketlerinin ülkede yasal olarak mağaza açmasına izin verecek.
Birleşik Arap Emirlikleri, kripto ekonomisini resmileştirmek ve küresel bir endüstri merkezi haline gelmek için sanal varlık hizmet sağlayıcıları için bir lisans rejimi formüle ediyor.

BAE, Kripto Lisansları Vermeye Hazırlanıyor

Birleşik Arap Emirlikleri kripto patlamasına girmek istiyor.

Hükümet yetkililerine atıfta bulunan Perşembe günü Bloomberg raporuna göre , BAE dünyanın önde gelen kripto şirketlerinden bazılarını çekmek amacıyla sanal varlık hizmet sağlayıcıları için federal lisanslar vermeye hazırlanıyor.

Hükümet yetkilisi, monarşinin federal menkul kıymetler düzenleyicisi olan Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesinin, kripto para borsaları gibi Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcılarının ülkede alışveriş yapmasına izin verecek bir lisans çerçevesi geliştirmenin son aşamalarında olduğu bildiriliyor.

Abu Dabi, yeni kuralları geliştirirken, Finansal Eylem Görev Gücü’nün kripto para birimlerini ve Birleşik Krallık, ABD ve Singapur tarafından kullanılan stratejileri düzenleme konusundaki en son kılavuzunu dikkate aldığı bildirildi. Sonuç olarak, SCA ve merkez bankasının düzenlemeden sorumlu olacağı, bölgesel finans merkezlerinin ise günlük lisans prosedürleriyle ilgili özerkliğe sahip olacağı hibrit bir yaklaşıma karar verdi.

Ekim 2021 Chainalysis raporuna göre BAE, Orta Doğu’da Türkiye ve Lübnan’ın ardından üçüncü en büyük kripto pazarı. Temmuz 2020’den Haziran 2021’e kadar olan verilere göre, bölgenin küresel kripto ayak izi, küresel kripto etkinliğinin yalnızca %6,6’sını işaret ederek nispeten mütevazıydı. Bununla birlikte, aynı zamanda, dönem boyunca aktivitede % 1500’lük bir artışa işaret eden, dünyanın en hızlı büyüyen pazarlarından biriydi.

Kripto firmaları için önerilen federal lisans rejimi, BAE’nin aynı zamanda tamamen düzenlenmiş kripto dostu ortamlar kurmaya hazırlanan Hong Kong ve Singapur gibi rakip finans merkezleriyle rekabet etmesine yardımcı olacak. Lisanslamanın yanı sıra ülke, endüstrinin çevre üzerindeki potansiyel etkisini göz önünde bulundurarak kripto para madencileri için iş dostu bir iklimi teşvik etmek istiyor.

Halihazırda bölgede daha büyük bir varlık oluşturmak için çalışan firmalardan biri de dünyanın en büyük kripto para borsası Binance . Aralık ayında borsa , Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi ile “Küresel Sanal Varlıklar için yeni bir endüstri merkezinin kurulmasını hızlandırma vizyonunu özetlemek” için bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like