News

Balinalar Dumpinge Devam Ederken Bitcoin Girişleri Artıyor

single-image

Zincir üstü veriler, Bitcoin girişlerinin artmakta olduğunu gösteriyor, bu da balinaların dampinglerini artırıyor olabileceğinin bir işareti. Bu, madeni para için düşüş eğilimi gösterebilir.

Balinalar Satmaya Devam Ederken Bitcoin Girişleri Artıyor

Bir CryptoQuant gönderisinin işaret ettiği gibi , zincir üstü veriler, borsalara BTC girişlerinin arttığını vurguluyor.

Tüm borsa girişi ”, sahiplerinin belirli bir günde borsalara yatırdığı Bitcoin miktarını gösteren bir göstergedir.

Bu metriğin değeri yükseldiğinde, daha fazla yatırımcının kripto paralarını borsalara gönderdiği anlamına gelir. Sahipler genellikle itibari paraya çekilmek veya altcoin satın almak için BTC’lerini yatırırlar. Yani bu bir damping işareti olabilir ve fiyat için düşüş eğilimi gösterebilir.

Öte yandan, girişler değer kaybettiğinde, pek çok yatırımcının Bitcoin’lerini borsalara yatırmadığı anlamına gelir. Böyle bir eğilim, sahiplerinin şu anda satış yapmakla ilgilenmediği anlamına gelebilir.

Şimdi, son birkaç aydaki BTC girişlerinin değerindeki eğilimi gösteren bir grafik:

Bitcoin Girişleri
Göstergenin değeri son zamanlarda yükseliş eğiliminde gibi görünüyor | Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafiğin vurguladığı gibi, BTC girişleri son zamanlarda yükselişte. Aralık başındaki çöküşten önce, toplam girişler keskin bir artış gösterdi.

Çarpışmanın ardından, gösterge yeniden büyük ani yükselmeler gözlemlemeden önce kısa bir süre sakinleşti. Bu, pazarda satışların hala devam ediyor olabileceğini gösterebilir.

Yukarıdaki çizelgede ayrıca diğer iki gösterge için eğriler var, ilk on balina girişi ve toplam giriş yedi günlük ortalama. İkincisi, adından da anlaşılacağı gibi, normal metriğin yalnızca yedi günlük ortalama değeridir.

İlki, ilk on balina girişinin toplam girişe nasıl katkıda bulunduğunu gösteren bir ölçüm olsa da. Grafiği incelediğimizde, bu göstergenin de son zamanlarda ani bir yükseliş yaşadığı görülüyor ve bu da balinaların dampinglerini artırıyor olabileceğini gösteriyor.

Böyle bir eğilim genellikle kripto para biriminin fiyatı için aşağı yönlü olmuştur. Ancak, her zaman böyle olmadı. Ancak son piyasa ortamı göz önüne alındığında, işaretler BTC’nin lehine olmayabilir.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %13 düşüşle 49,1 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto kazançlarda %27 kaybetti.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde BTC fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tablosu
BTC'nin fiyatı yine yatay hareket ediyor gibi görünüyor | Kaynak: TradingView'de BTCUSD

Kazadan bu yana, Bitcoin çoğunlukla konsolidasyonda. Şu anda, madeni paranın ne zaman bir miktar toparlanma gösterebileceği belli değil.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like