News

Balinalar, Küresel Çıkıştaki Artışın Ardından Milyonlarca XRP’yi Kripto Borsalarından Taşımak İçin Yarışıyor

single-image

Önemli çıkarımlar

  • Bir XRP balinası, CoinOne borsasından 12,2 milyon XRP taşıdı.
  • Balina cüzdanları, varlıklarını merkezi borsalardan giderek daha fazla çekiyor.
  • Hareket, Ripple’ın yakın zamanda kripto para birimi düzenleyicileri için bir dizi öneri önermesinden sonra geliyor. 

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, kripto alanında balina olarak adlandırılan büyük hacimli kripto para yatırımcıları fonlarını hareket ettiriyor. Muazzam balina aktivitesini deneyimleyen en son kripto para birimi, tek bir varlığın 12.2 milyon XRP’yi çektiğini gören XRP oldu.

Alışılmadık hacim hareketlerini izleyen bir hizmet olan WhaleAlert’e göre, 14 milyon doların üzerinde değere sahip XRP, CoinOne kripto para borsasından bilinmeyen bir cüzdana çekildi. Yeni adrese vardığından beri fonlar atıl durumda.

XRP balinalarının hareketi, son zamanlarda artan merkezi döviz çıkışı eğiliminin devamı niteliğinde. Balinalar arasındaki duygu Bitcoin ve Ethereum pazarlarında da görülebilir. Glassnode verilerine göre Ethereum için borsa çıkışları günlük yaklaşık 100 milyon dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Bu arada, XRP’nin fiyatı piyasada düşmeye devam ediyor. Token, son kripto para piyasası satışlarından muaf değildi. Fiyat, kısa bir süre içinde yaklaşık 1,25$’lık bir haftanın zirvesinden 1,07$’a düştü. Ancak, gün için %0,73 artışla 1,09 dolardan işlem görüyor.

Birçok uzman ve XRP savunucusu, XRP fiyatının, Ripple’ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden yasal mücadelesi tarafından ciddi şekilde geri tutulduğunu düşünüyor . ABD apeks düzenleyicisi, geçen yıl Aralık ayında Ripple’ın tüm XRP satışlarını kayıt dışı menkul kıymetlerin satışı olarak nitelendirdi ve iki taraf o zamandan beri mahkemede iddialara itiraz ediyor. Dava, XRP’nin hem destekçileri hem de yatırımcıları ile diğer ilgili piyasa katılımcılarından büyük ilgi gördü. Ortak bir düşünce, davanın sonucunun ABD’deki tüm kripto para birimi endüstrisinin geleceği için çok önemli olabileceği yönünde.

Davayla ilgili yakın tarihli bir gelişmede, Ripple düzenleyicilere endüstri için kurallar koyma konusunda rehberlik edecek bir teklif yayınladı .

Şirkete göre, kamu ve özel çıkarlar arasındaki işbirliğinin genellikle en iyi sonucu verdiğine inanıyor, bu nedenle belge üzerinde düzenleyiciler ve iki taraflı politika yapıcılarla ortaklaşa çalışıldı. 

Ripple’ın açıklamasında, “Ripple, teklifimizin ABD’nin kendi sınırları içinde kripto inovasyonunu beslemede başarılı olmasını ve aynı zamanda bilinen güçlü tüketici ve yatırımcı korumalarını sürdürmesini sağlayacağına inanıyor” dedi.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse’a göre, politika çerçevesi “ABD’deki en hızlı büyüyen endüstrilerden birine açıklık”sağlamak için yakın gelecekte alınabilecek eylemleri tavsiye ediyor.

Piyasa, devam eden davanın Ripple’ın lehine sonuçlanması durumunda XRP fiyatının patlayıcı bir yükseliş göreceğini beklerken, bunun ne zaman olabileceğine dair kesin bir tarih yok. Duruşmaları izleyen çoğu analist, gelecek yıla kadar bile bir sonuca varılamayacağını düşünüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like