News

Baş piyasa stratejisti, altının 2022’de Bitcoin ve hisse senetlerinden daha iyi performans göstereceğini öne sürüyor

single-image

Piyasa teknik rehberlik platformu InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, altının 2022’de hem Bitcoin hem de borsadan daha iyi performans göstereceğini tahmin ediyor.

Kitco News’e konuşan Soloway , artan enflasyon rakamları ve faiz oranlarındaki potansiyel artış nedeniyle altının 3.000 dolarlık fiyat hedefine ulaşabileceğini belirtti.

Soloway’e göre, enflasyon rakamlarının, altının enflasyona karşı koruma statüsünü destekleyecek bir ortam olan %2 seviyesine geri dönmesi pek olası değil. 

“Altın konusunda iyimserim. Bence altın 2022’de en büyük performans sergileyecek ve bu güzel kama desenini tam burada, çizelgelerde görebilirdiniz. Tahminim, yukarı yönlü hareket edeceğiz ve en azından 2020’den itibaren en yüksek seviyelere doğru bir hareket görmelisiniz. Altın için potansiyel bir 3.000$ fiyat hedefi bile olduğunu düşünüyorum. Sonuçta enflasyon rakamlarına bakmak gerekiyor çünkü %2’ye geri dönmüyor. Soloway, “Fed azalacak, ancak nihayetinde insanlar altına dönecek” dedi. 

Altına meydan okuyan Soloway, gümüş ve uranyum gibi değerli metallerin 2022’de öne çıkabileceğini belirtti. 

‘Bitcoin altı ay içinde düşüşe geçecek’

Aynı zamanda Soloway, Bitcoin’in 2021’de en büyük performans sergilemesine rağmen , önümüzdeki altı ay içinde kripto para biriminin düşüş göstermesini beklediğini söyledi . Devam eden volatilite ile Soloway, Bitcoin’in önümüzdeki üç hafta içinde 54.000 $’ı aşmasını bekliyor.

İlginç bir şekilde, tarihsel fiyat hareketine dayanarak, Bitcoin’in tekrar kırılmadan önce 2022’de yaklaşık 30.000 dolara, hatta 20.000 dolara düşebileceğini kaydetti. 

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Duyguları, Bitcoin’in fiyatının basın zamanında 51.100 $’dan işlem görmesiyle geldi. Daha önceki raporumuza göre , yükselişin ardından hisse senedi 120 milyar doların üzerinde bir giriş kaydetti.

Başka bir yerde, stratejist, borsanın artan faiz oranıyla birlikte azalan Federal Rezerv’in ana zayiatı olacağını belirtti. Bu durumda Soloway, Mart 2022’de sona ermesi beklenen daralma öncesinde önümüzdeki altı ay içinde borsanın düşüş eğiliminde olacağına inanıyor. 

Aynı zamanda Soloway, koronavirüs pandemisinin ortasında Mart 2020’de yaşanana benzer olası bir ani kaza olabileceğini kaydetti. Ancak, daralma devam ederken, yatırımcıların Federal Rezerv’den destek almaya alışkın olması nedeniyle piyasanın nasıl tepki vereceğini görmenin ilginç olacağını belirtti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like