News

Başka bir Çinli Oyun Devi Metaverse’ü Hedefliyor

single-image

Çinli bir video oyun şirketi olan NetEase, üçüncü çeyrek kazançları için şirketin “meta veri deposu alanındaki en hızlı koşuculardan biri olacağını” söyledi.

  • NetEase yatırımcı ilişkileri direktörü Margaret Shi, şirketin metaverse için “teknolojik olarak hazır” olduğunu ve metaverse ile ilgili teknolojiyi nasıl biriktireceğini bildiğini söyledi.
  • Şirketin kazancının yüzde 70’inden fazlasını oyun oluşturan NetEase’in üçüncü çeyrekteki net geliri 22,2 milyar RMB’ye (3,4 milyar ABD$) ulaştı ve yıllık %18,9 artış gördü; çevrimiçi oyunlar %71,62 gelirle 15,9 milyar yuan’a (2,48 milyar ABD$) ulaştı. Identity V ve Onmyouji oyunları NetEase’in temsili çalışmalarıdır.
  • Çinli internet teknolojisi devleri, özellikle oyunlar ve sosyal medya ile metaverse’e adım atıyor. Geçen hafta Tencent, meta veri deposuna yaklaşmak için “çok fazla teknoloji ve yeteneğe” sahip olduğunu ve bildirildiğine göre meta veri deposuyla ilgili işleri geliştirmek için yeni bir stüdyo kurduğunu söyledi. Ayrıca TikTok’un sahibi olan eğlence devi ByteDance, metaverse stratejilerinin bir parçası olarak VR gözlük üreticisi Pico’yu satın aldı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like