News

BBVA İsviçre, Kripto Para Birimi Hizmetlerine Ethereum (ETH) Ekledi

single-image

Avrupa’nın en büyük bankalarından biri olan BBVA, Ethereum hizmetlerini başlatarak ilgili kripto para birimini ikiye katladı.

Bitcoin ticareti ve saklama ürünlerini piyasaya sürdükten birkaç ay sonra BBVA’nın İsviçre kolu, Ethereum (ETH) hizmetlerini de eklemeye karar verdi. Yeni özellikler, diğer yatırım seçeneklerinin yanında bankanın uygulamasında mevcut olacak.

  • Deyim banka tarafından yayımlanan Ethereum eklenmesi Yeni Nesil hesapları ile özel müşteriler ve müşteriler için kullanılabilir olacağını okur.
  • En büyük İspanyol bankacılık kurumu olan Banco Bilbao Vizcaya Argentaria (BBVA), Avrupa’da kripto hizmetlerini başlatan bu tür ilk kuruluş olduğunu söyledi.
  • Kullanıcılar, bankanın uygulaması aracılığıyla kripto para birimi yatırımlarını yönetebilecek ve ayrıca bunları euro, dolar veya diğer fiat para birimlerine çevirebilecekler.
  • BBVA İsviçre CEO’su Alfonso, “Kripto varlığımız ‘cüzdanımıza’ ether eklemeye karar verdik çünkü bitcoin ile birlikte yatırımcılar arasında en çok ilgiyi çeken protokoller ve aynı zamanda düzenlemelere uymak için tüm garantileri sunan protokoller.” Gomez.
  • Banka, bu yılın başlarında İsviçre’de bitcoin ticareti ve saklama hizmetleri başlattığında kripto endüstrisine ayak uydurmuştu.
  • Yeni açıklama, girişimin “ticari lansmanından bu yana portföylerini New Gen aracılığıyla kişisel olarak yönetmeyi tercih eden özel bankacılık müşterileri ve yeni yatırımcılar arasında çok iyi karşılandığını” vurguladı.
  • BBVA İsviçre’ye göre, Latin Amerika merkezli yatırımcılar, dijital varlık yatırımcıları için en yüksek iştaha sahipken, bunu Avrupa ve Türkiye’deki yatırımcılar izliyor.
  • Ülkenin dostane yaklaşımı nedeniyle kripto hizmetleri yalnızca bankanın İsviçre şubesinden geliyor olsa da, diğer düzenleyiciler dijital varlıkları benimsediğinde daha fazla başlatma sözü verdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like