News

Binance CEO’su CZ, 96 milyar dolarla en zengin kripto milyarderi: Bloomberg

single-image

Changpeng Zhao’nun net değeri, Bloomberg’in kişisel kripto varlıklarını hariç tutmasına rağmen Asya’nın en zengin milyarderi Mukesh Ambani’yi geçti.

Binance CEO’su ve “CZ” olarak da bilinen Changpeng Zhao, tahmini net değeri 96 milyar dolar ile en zengin kripto milyarderleri listesinin başında yer alıyor.

Bloomberg’e göre, Binance ticaret hacmi açısından en büyük kripto borsası konumunu koruduğu için CZ dünyanın en zengin insanları arasında 11. sırada yer alıyor .

44 yaşındaki kripto girişimcisi CZ, Bloomberg’in Bitcoin ( BTC ) ve borsanın şirket içi Binance Coin ( BNB ) tokenlerini hariç tutmasına rağmen Asya’nın en zengin milyarderi Mukesh Ambani’yi geride bıraktı . İlgili Twit

Bloomberg’in tahminine göre, CZ, şu anda net değeri yaklaşık 11 milyar dolar olan Oracle kurucu ortağı Larry Ellison’ın hemen arkasında duruyor. Bloomberg, CZ’nin servetini ilk kez tahmin ederken, Binance’in büyüme yörüngesi, Meta’dan Mark Zuckerberg ve Google kurucu ortakları Larry Page ve Sergey Brin gibi teknoloji devlerini aşma olasılığına işaret ediyor.

Şu anda Zuckerberg, Page ve Brin ve sırasıyla 5., 6. ve 7. sırada yer alırken, Tesla CEO’su Elon Musk, 263 milyar dolarlık tahmini servetle milyarderler listesinin başında.

En zengin 10 milyarder. Kaynak: Bloomberg Milyarderler Endeksi

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler , BNB fiyatının yalnızca geçen yıl %1300’ün üzerinde değer kazandığını doğruluyor. BNB böyle bir hızı koruyabilirse, CZ ilk 10 milyarder listesine giren ilk kripto girişimcisi olacak.

BNB’nin 2021’deki fiyat performansı. Kaynak: TradingView.

Binance’in başarısı, CZ’nin küresel olarak yetki alanlarında operasyonel lisanslar elde etmek için devam eden çabalarına atfedilebilir . Düzenleyici engellere rağmen Binance, kripto ticareti alanında lider kalmak için devam eden bir ortaklık ve satın alma serisini sürdürüyor.

Son zamanlarda, kripto borsası , dünya çapında 70 milyondan fazla yerde faaliyet gösteren önde gelen bir kripto Visa kart sağlayıcısı olan Swipe’ın satın alınmasını tamamladı . Buna ek olarak Binance , Binance Akıllı Zincir ekosisteminin gelişimini hızlı bir şekilde takip etmek ve finansal teknoloji sektöründe ana akımın benimsenmesini ilerletmek için 1 milyar dolarlık bir girişim başlattı .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like