News

Binance CEO’su ‘Twitter’ı Web3’e Çevirmek’ İçin Yardım Edebilir

single-image

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su olan ve genellikle “CZ” olarak bilinen Changpeng Zhao, Twitter’ın (NASDAQ: TWTR ) yeni sahibi Elon Musk’a sosyal medyayı getirmek için yardım etmeye istekli olduğunu açıkladı. medya platformunu Web3’e dönüştürün.

31 Ekim’de CNBC’den Squawk Box ile konuşan CZ, Binance’in Musk’ın Twitter’ı satın almasına 500 milyon dolar yatırım yaptığı anlaşmayı desteklemek için birçok neden olduğunu belirtti . Röportaj sırasında Binance CEO’su anlaşmayı destekleme nedenlerinde Twitter’ın güçlü girişimciliğe sahip küresel bir özgür konuşma platformu olduğunu vurguladı; ayrıca Twitter’ı ‘çok yoğun’ kullandığını da sözlerine ekledi.

CZ ayrıca, kriptonun konuşma özgürlüğü konularında masada yer aldığından emin olmak istediğini, ancak borsanın üyelik gibi şeyler için bir ödeme aracı olarak kriptoyu benimsemesine yardımcı olarak Twitter’a da fayda sağlayabileceğini vurguladı.

“Konu ifade özgürlüğü olduğunda kriptonun masada oturduğundan emin olmak istiyoruz. Twitter’ı Web3’e getirmeye yardımcı olmak istediğimiz gibi daha taktik şeyler de var.”

“Üyelik için ücretlendirme vb. gibi acil sorunların çözülmesine yardımcı olmak istiyoruz, bu, ödeme aracı olarak kripto para birimleri kullanılarak çok kolay ve küresel olarak yapılabilir.”

Tesla (NASDAQ: TSLA ) CEO’su Elon Musk’ın kripto para sektörü konusunda tutkulu olduğu bir sır değil, bu yüzden Binance’in desteği sürpriz olmamalı. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, Musk’ın son birkaç yılda kripto para birimlerinden bahseden en popüler tweetlerin yazarı olduğunu gösterdi.

Elon Musk, Twitter’da en sık paylaşılan ve son iki yılda en fazla etkileşim alan kripto ile ilgili gönderileri tweetledi. Bu tweetler çoğunlukla Bitcoin ( BTC ) ve meme token Dogecoin ( DOGE ) ile ilgili olup, 24 Mart 2021 tarihli ve insanların Bitcoin ile bir Tesla arabası satın alabileceğini açıkladığı gönderi de dahil.

Daha önce Musk’ın Dogecoin’den bahseden tweetleri, merkezi olmayan finans ( DeFi ) tokeninin fiyatını artırdı ve Twitter alımı yaklaştıkça Dogecoin, 5 ayın en yüksek seviyesini geri almak için bir haftada %115 arttı .

Özellikle Musk’ın köpek tokenine olan düşkünlüğü nedeniyle Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) kullanımına benzer şekilde DOGE’yi Twitter’da bir devrilme mekanizması olarak dahil edeceği beklentisi var .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like