News

Binance, Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nin yeni kripto merkezine katıldı

single-image

Binance, yerel hükümetle işbirliği içinde kripto borsalarının ve işletmelerin Dubai’de lisans almasına yardımcı olacak.

Dünyanın en büyük kripto para ticaret platformu Binance, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) tarafından kurulan yeni bir kripto merkezine katılan ilk kripto borsaları arasında yer alıyor.

Binance, DWTCA’nın Pazartesi günü Dubai’de kapsamlı bir kripto para bölgesi başlattığınıresmen açıklamasının ardından ertesi gün DWTCA ile bir mutabakat zaptı imzaladığını resmen duyurdu .

Şirket duyuruda, DWTCA girişimine üyeliğinin bir parçası olarak Binance’in, otoritenin “küresel sanal varlıklar için yeni bir endüstri merkezinin kurulmasını hızlandırma” vizyonunu ana hatlarıyla belirlemesine yardımcı olacağını söyledi.

Binance, Dubai’nin dijital inovasyonla uzun vadeli ekonomik büyümeyi sağlamak için yeni bir uluslararası dijital varlık ekosistemi kurma taahhüdünü ilerletmeye de yardımcı olacak, dedi firma şunları ekledi:“Binance, Dubai’nin yeni gündeminin küresel ekonominin büyümesine katkıda bulunacağına inanıyor. Amaç, kripto borsalarına, blok zinciri ve dağıtılmış defter teknolojisi hizmetleri sunan işletmelere ve çok çeşitli dijital para birimleri ve varlıkların Dubai’de lisanslanmasına yardımcı olmaktır.

Binance CEO’su Changpeng Zhao , son zamanlarda Dubai’deki kriptoyla ilgili düzenleyici gelişmelerle ilgilenmeye başladı. Pazartesi günü DWTCA’nın yeni kripto girişimi hakkında rapor veren kripto topluluğunda ilk kişilerden biriydi. Zhao’nun ayrıca Ekim ayında Dubai’deki ilk evini satın aldığı bildirildi . İlgili Twit

Binance’in DWTCA ile olan işbirliği, şirket bu yılın başlarında borsayı inceleyen birkaç küresel finansal düzenleyici ile ilişkiler kurmakta zorlandığı için kripto borsası için anlamlı olabilir.

Daha önce bildirildiği gibi Binance , kripto borsasına karşı uyarılarda bulunan düzinelerce küresel finansal düzenleyici arasında bazı hizmetlerini askıya almak zorunda kaldı . Binance’in operasyonlarını işaretleyen ülkelerden bazıları Almanya, İtalya, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Japonya, Polonya ve diğerleridir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like