News

Binance, Elon Musk’ın yorumlarından günler sonra DOGE para çekme işlemlerine devam ediyor

single-image

Borsa, Binance kullanıcılarının “olası olmayan faktörlerin birleşimi” nedeniyle Dogecoin’i geri çekemediklerini söyledi.

Günlük işlem hacimlerine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, DOGE cüzdan yükseltmesinin neden olduğu bir sistem arızasının ardından Dogecoin ( DOGE ) çekimlerine yeniden başladı .

Borsa resmen açıkladı; Pazartesi günü, Binance kullanıcılarının Dogecoin’i 17 gün boyunca çekemedikleri büyük bir sorun yaşadıktan sonra DOGE para çekme işlemlerini yeniden başladı.

Ek olarak, birkaç DOGE cüzdan sürümünün çakışması nedeniyle Binance’deki 1.634 kullanıcıya eski işlemler gönderildi. Bu, “olası olmayan faktörlerin birleşimi” nedeniyle oldu ve sonuçta yalnızca Binance’i etkiledi. Borsa şunları yazdı:“Kısacası, 1) platformunuz DOGE’yi 2019’da v1.14.0’da tüm yol boyunca listelemişse 2) cüzdanda işlemler sıkışmışsa 3) cüzdanı v1.14.2’ye yükseltmişse 4) VE ardından v1.14.5’e güncellemiş olsaydı – bir sorununuz olabilir.”

Duyuruda, “Maalesef Binance için, iğneyi yukarıdaki parametrelerin tümüne yanlışlıkla soktuk, bu da madeni paraların yeniden gönderilmesine ve yeni bir cüzdan oluşturulmasına ihtiyaç duymasına neden oldu.”

Binance, ne Binance ne de DOGE Network’ün konuyla ilgili önceden bilgisi olmadığı için “tek bir varlığın kusurlu olmadığını” vurguladı.

Düzeltme, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Salı günü Twitter’da Binance’in DOGE para çekme sorununun “gölgeli” olduğunu öne sürmesinin ardından geldi . Binance CEO’su Changpeng Zhao , sorunun en son DOGE cüzdan yükseltmesiyle ilgili olduğunu hemen belirtti.

Dogecoin, Musk’ın 2020’de Twitter’da DOGE’yi aktif olarak tanıtmaya başlamasından bu yana giderek daha popüler hale gelen meme tabanlı bir kripto para birimidir . Bu yazının yazıldığı sırada DOGE, 27 milyar dolarlık piyasa değeri ile 10. en büyük kripto para birimidir. CoinGecko’ya göre, Dogecoin’in son 14 gün içinde %22’den fazla düşmesiyle DOGE’nin fiyatı son zamanlarda düştü .Dogecoin 30 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinGecko

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like