News

Binance, KYC’yi Yeni Kullanıcılar İçin Zorunlu Hale Getiriyor!

single-image

Binance, KYC’yi Yeni Kullanıcılar İçin Zorunlu Hale Getiriyor

  • Binance.com, platformdaki yeni kullanıcıların Orta seviye doğrulamayı tamamlaması gerektiğini söyledi.
  • Ara doğrulaması olmayan mevcut kullanıcılar yalnızca para çekme olanağına sahip olacaktır.
  • Binance’e göre, Kara Para Aklamayı Önleme (AML) kurallarını güçlendirme kararı alındı.

Yeni Binance Kullanıcıları İçin Zorunlu KYC

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance.com, platformdaki yeni kullanıcıların Orta seviye doğrulamayı tamamlamasının zorunlu olacağını duyurdu.

Binance’in üç farklı müşteri doğrulama düzeyi vardır. Temel bir doğrulama, kullanıcılardan yalnızca yasal adlarını, adreslerini ve e-posta kimliklerini girmelerini ister. Bir sonraki seviye, kullanıcıların pasaport veya ehliyet gibi devlet tarafından verilen kimliklerin fotoğraflarını yüklemelerini gerektiren ara doğrulamadır.

En son KYC kuralı, yalnızca platformun para yatırma ve çekme dahil alım satım hizmetlerini kullanmak isterlerse kimliklerini yüklemeleri gereken yeni Binance kullanıcıları için geçerlidir. Geçen ay, ticaret platformu, doğrulanmamış kullanıcılar için günlük para çekme limitini düşürdü ve bugünkü güncelleme, önceki önlemi ekliyor.

Bir blog gönderisinde yeni KYC kurallarını açıklayan Binance ekibi şunları yazdı:

“Hemen geçerli olmak üzere, tüm yeni kullanıcıların kripto para yatırma, alım satım ve para çekme dahil Binance ürünlerine ve hizmet tekliflerine erişmek için Orta Düzey Doğrulamayı tamamlaması gerekiyor.”

Binance’e göre, karar “gelişen küresel uyumluluk standartları ışığında” ve ayrıca Kara Para Aklamayı Önleme (AML) kurallarını güçlendirmek için alındı. Borsa, “Bu, kullanıcı korumasını daha da artıracak ve mali suçla mücadele edecek” dedi.

Ara doğrulaması olmayan mevcut kullanıcılar, para çekme iznine sahip olacaktır. “Yalnızca para çekme” durumu, KYC sürecinden geçmekle ilgilenmeyen kullanıcıların pozisyonlarını kapatmalarına ve kripto varlıklarını platformdan çıkarmalarına izin verecek.

KYC güncellemesi, Binance’in dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin yoğun baskısıyla karşı karşıya kaldığı bir zamanda geliyor. Geçen ay, çeşitli ülkelerden mali düzenleyiciler , borsayı yasal kayıt olmadan ticaret hizmetleri sunma konusunda açıkça uyardı . Raporlar ayrıca Binance’in ABD Adalet Bakanlığı tarafından Amerikalıların platformda ticaret yapmasına izin verdiği ve potansiyel olarak vergi raporlama kurallarını ihlal ettiği için soruşturulduğunu ileri sürdü.

Binance, kullanıcıları ağır uyumluluk gereksinimleri olan (ABD gibi) kısıtlı bölgelerden yasaklasa da, bu kısıtlamalar bir VPN hizmeti aracılığıyla atlanabilir. Uyumluluğu sağlamak için KYC, Binance için mantıklı bir sonraki adım haline geldi.

Düzenleyici kaygılara yanıt olarak, CEO Changpeng Zhao, proaktif uyumluluğa ve düzenlenmiş bir finansal kuruluş olmaya geçişe odaklanılacağına söz verdi . Kısa süre önce , AML çabalarına liderlik etmesi için eski bir IRS müfettişi tuttu . Zhao’ya göre Binance’in uyumluluğa dayalı işe alımları geçen yıldan bu yana %500’den fazla arttı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like