News Teknik Analiz

Bir Günde 40 Milyon Dolar! Bitcoin Madenciliği Her zamankinden Daha Karlı

single-image

Bitcoin madencileri Hash oranı yarıya indirdikten sonra bile daha fazla kar elde ediyor. Glassnode zincir içi veri sağlayıcı tarafından sağlanan verilere göre, Crypto madencilere USD cinsinden ödenen toplam değer %275 artarak madencilere günde toplam 40 milyon dolar ödendi. Kademeli olarak artan karlar, neredeyse tamamen Bitcoin‘in büyük fiyat artışıyla destekleniyor. Gelirdeki ATH, Bitcoin’in 60.000 dolardan işlem gördüğü Nisan ayında geri döndü.

Günlük Bitcoin Grafiği 

Madencilerin karları hala elektrik maliyetlerine, madencilik teçhizatı servisine, piyasa dalgalanmalarına ve Çin’in kripto para birimleri üzerindeki baskısı gibi diğer mücbir sebep faktörlerine bağlı olarak değişiyor. Madencilerin karları son derece yüksek kalırken, aynı zamanda piyasada potansiyel gelen satış baskısına işaret ediyor.

Glassnode Verileri

Kaynak: Glassnode

Mevcut karları 2020’de gerçekleşen yarılanma ile karşılaştırıldığında, mevcut madenci geliri yarılanma öncesi %275 ve yarılanma sonrası %630 artışla önemli ölçüde daha fazla yüksek. Bir blok ödül kesintisinden sonra, Bitcoin’in fiyatı önemli ölçüde arttı ve madencilerin kayıplarını telafi etti.

Çeşitli Bitcoin piyasa analistleri , yarılanma olaylarının piyasa katılımcıları tarafından oldukça hoş karşılandığını ve genellikle madencilerin ödüllerini daha iyi bir fiyata satmak için elinde tutmasını sağladığını belirtiyor. Her halving olayı daha önce Bitcoin değerinde ciddi bir artışa yol açmıştı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like