News

Bir Sonraki Bitcoin Fiyat Ayağını Başlatabilecek 3 Faktör

single-image

Aşağıdaki makalede, bitcoin’in ayağa kalkmasına yol açabilecek olası gelişmelere bakıyoruz.

Bitcoin’in fiyatı, yılın başından bu yana %60’tan fazla arttı. Yine de, Nisan zirvesinden bu yana neredeyse %30 düştü. Yıl sonuna sadece birkaç ay kala, o noktada varlığın fiyat etiketi hakkında tahminler sağa sola uçuyor.

En popüler modellerden biri olan Stoktan Akışa ,BTC’nin Aralık ayı sonuna kadar altı basamaklı bir bölgeye girdiğini görüyor. Bitcoin böyle görünmeyen ve düşünülemez (en azından yakın zamana kadar) yüksekliklere gidecekse, birkaç ay içinde değerini iki katından fazlasına çıkarmak zorunda kalacak.

Bu nedenle, modelin yaratıcısı kısa süre önce bu kadar etkileyici bir dalgalanmayı tetikleyebilecek bazı potansiyel nedenleri özetledi.

ABD’de Bitcoin ETF Onayı

Belki de geçtiğimiz yıl içinde kripto para birimi alanında en çok tartışılan konulardan biri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (yakında) bitcoin performansını izleyen bir borsada işlem gören fonu onaylayıp onaylayamayacağıdır. 2021’de Kanada ve Brezilya’nın bu tür ürünlere yeşil ışık yakmasından sonra daha da popüler hale geldi.

SEC, 2016’dan beri sayısız başvuru aldı. Geçen yıla kadar neredeyse hepsini reddetti, ancak 2021’de yeni bir yaklaşımı var – kararları geciktirmek . Bu, Gary Gensler’in ipuçları ve çok sayıda analistin bir BTC Vadeli İşlemler ETF’sinin hemen köşede olabileceğini iddia etmesi, böyle bir ürünün gerçekten bu yılın sonuna kadar onaylanabileceği yönündeki spekülasyonlara yol açtı.

SEC Binası.

Gerçekten olursa, iyi düzenlenmiş bir Bitcoin ETF aracılığıyla varlığa maruz kalacakları için birçok geleneksel finansal yatırımcı ve kurum arasında birincil kripto para birimini meşrulaştıracaktır . Bu nedenle, böyle bir hareketin sonuçları, gerçekten de dayanak varlık için önemli bir fiyat artışına yol açabilir.Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, SEC, Washington DC’deki Bina.

Büyük Evlat Edinme

Evlat edinme, bu (ve geçen) yıl için bir başka önemli kelimedir. PlanB , ülke Eylül ayında bunu yapan ilk ülke olduğunda tarih yazdığı için El Salvador’un bitcoin’i yasallaştırmasına değindi .

Şimdiye kadar, BTC kullanımı , en azından El Salvador başkanı Nayib Bukele’ye göre hızla artıyor . Bu nedenle, S2F yaratıcısı, başka bir ülkenin bu örneği takip etmesi durumunda kripto para biriminin fiyatını artırabileceğini belirtti.

Bir ülke olmasa bile, tanınmış bir isim aynı şeyi yapabilir. Geçmişte, Elon Musk gibi isimler bundan bahsettiğinde BTC’nin fiyatının nasıl dalgalanabileceğini gördük. Bu nedenle, kripto topluluğunun yeni bir Michael Saylor alması durumunda, bitcoin gerçekten de hızla yükselebilir.

Evlat edinme, Apple, Amazon, Google veya Microsoft gibi dev bir şirketin beğenilerinden de gelebilir. Walmart’ın BTC’ye gönderilen Litecoin ödemelerini birkaç dakika içinde birkaç bin dolar artıracağını iddia eden yakın tarihli bir sahte rapor .

Sahte olduğu ortaya çıkmasına rağmen (bitcoin’in fiyatını aynı hızla düşürdü), ancak dünyanın en büyük kuruluşlarından biri kripto para vagonuna katılırsa ne olacağını hayal edebilir.

Çin’den U dönüşü

Bu, şu anda en hayal edilemez senaryo gibi görünüyor. Çin, neredeyse var olduğu sürece kripto para birimi alanına karşı olmuştur. Ancak bu yıl ülke, dijital varlık madencilerinin, ticaretin ve aradaki her şeyin peşinden giderek durumu tamamen başka bir seviyeye taşıdı .

Madenciler, BTC ağı üzerinde geçici olumsuz etkileri olan başka evler aramak zorunda kaldılar. Çok sayıda merkezi kripto para birimi değişimi, Çinli kullanıcılar için hizmetleri durdurmak zorunda kaldı.

Çin

Merkezi olmayan ürünlerden veya yaygın olarak kabul gören İnternet varlıklarından hoşlanmadığı bilinen dünyanın en kalabalık ülkesi, kendi merkez bankası dijital para birimini geliştiriyor. Bitcoin’den tamamen farklı çalışacak, yani hükümetin tüm işlemler üzerinde kontrolü elinde tutmasına izin verecek.

Sonuç olarak, bir Çin U dönüşü şansı yok denecek kadar az görünüyor. Ancak buna gerek olmayabilir. Nominal GSYİH açısından dünyanın en büyük ülkesi olan ABD , piyasalar üzerinde olumlu bir etkisi olan aynı yoldan gitmeyeceğini zaten söyledi .

Tarih Ne Diyor

Bitcoin şu anda 50.000 doların altında. Aralık sonunda 100.000$’a ulaşacaksa, değerinin %100’den fazla artması gerektiği anlamına gelir. Üç aydan az bir süre kaldığı gerçeği göz önüne alındığında, kulağa uzun bir görev gibi geliyor.

Yine de tarih, birincil kripto para biriminin bu kadar etkileyici artışlar yapabildiğini göstermiştir. Tam bir yıl önce, 10.500 dolardan işlem gördü. Bununla birlikte, 2020’nin sonunda büyük bir yükseliş yaşadı ve yılı 29.000 dolarda tamamladı. Yüzde açısından bakıldığında, bu aynı zaman diliminde %175’lik bir artıştır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like