News

Bit Digital, kripto madencilerini Çin’den Kuzey Amerika’ya taşırken artan kayıpları bildirdi

single-image

Bit Digital, kripto madencilerini Çin’den Kuzey Amerika’ya taşırken artan kayıpları bildirdi!

Çin’de önemli operasyonları olan New York merkezli bir Bitcoin madencilik şirketi olan Bit Digital, Çin merkezli makinelerini Kuzey Amerika’ya taşımaya devam ederken bu yılın ikinci çeyreğinde artan kayıplar kaydetti.

  • Şirketin son üç aylık sonuçlarına göre , bu yılın ikinci çeyreğinde Nasdaq listesinde yer alan Bit Digital, geçen yılın aynı dönemindeki 250,281$ net zarara kıyasla 1,34 milyon ABD$ net zarar kaydetti .
  • Nisan-Haziran 2021 boyunca, Bit Digital Amerika Birleşik Devletleri’ne 14.500 madenci gönderdi ve kalan Çin merkezli madencilerinin tamamının veya çoğunluğunun Kuzey Amerika’ya göçünü 2021’in üçüncü çeyreğinde tamamlamayı umuyor. Şirket, ikinci çeyrek raporunda, belirli madenci sevkiyatlarının 2021’in dördüncü çeyreğinde ABD’ye ulaşma olasılığı” dedi.
  • Şirket, Haziran ayı sonu itibarıyla 14.500 madencinin geçiş halinde olduğunu, Çin’de 9.484 madenci, ABD’de 7.090 makineve Kanada’da 1.426 madenci olduğunu bildirdi.

  • Şirket, madencilik işinin başlangıcından Şubat 2020’de 30 Haziran 2021’e kadar toplam 3.086,53 BTC kazanmıştı. Bu yılın ikinci çeyreğinde 562,9 BTC üretti.
  • Bit Digital, küresel göçüne Ekim 2020 gibi erken bir tarihte başladığını iddia etti. Şirket, “Çin hükümetinin Bitcoin madenciliğini yasaklama kararının son duyurusunun ardından, 21 Haziran 2021 tarihinden itibaren Çin anakarasında kalan madencilik faaliyetlerimizi derhal askıya aldık” dedi. üç aylık raporda, madencilerini nakliye sırasında dayanıklılıklarını ve varışta çalışabilirliklerini sağlamak için genellikle Shenzhen’deki bir tesiste yenilediğini de sözlerine ekledi.
  • Çin  , kripto madenciliği üzerindeki baskılarını yoğunlaştırdıkça , birçok madenci Çin’deki tesislerini kapattı ve  düzenlemeye daha uygun görünen ve nispeten ucuz elektrik sunan  diğer yerlere gidiyor. Yerinden edilmiş Çinli madenciler için bazı erken favori destinasyonlar arasında  Kazakistan , Kuzey Amerika ve Kuzey Avrupa yer alıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like