News

Bitcoin 36 Bin Dolara Düşerken 24 Saat İçinde 400 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

single-image

Bitcoin’in serbest düşüşü, varlığın üç haftanın en düşük seviyesine düşmesiyle devam ediyor. Çoğu altcoin daha da fazla acı çekiyor.

Kripto para piyasasındaki en son artan oynaklık, 24 saatlik bir ölçekte 400 milyon doları aşan tasfiyelerle, aşırı kaldıraç kullanan yatırımcılar için önemli bir acıya neden oldu. Bu, BTC’nin günde yaklaşık 3.000 dolar düşmesiyle geliyor.

  • Bir haftadan kısa bir süre içinde tüm piyasa değerinden yaklaşık 400 milyar dolar buharlaştığı için kripto para birimi manzarasının daha iyi günler gördüğünü söylemek güvenli .
  • “Kripto kışı” ve “ayı piyasası” terimleri topluluk içinde dönmeye devam ederken, bitcoin’in durumu dünden beri daha da kötüleşti.
  • Varlık, imrenilen 40.000 doları çoktan kaybetmişti ve ani ve kısa bir fiyat pompası onu bir bin dolar kuzeye çekmeden önce 38.000 dolara düştü. Ancak bu kısa sürdü ve BTC bir kez daha düştü – bu sefer 36,000 $ ‘ın biraz üzerine çıktı ve bu 3 Şubat’tan bu yana yeni en düşük fiyat noktası oldu.
  • Altcoinler daha da kan kaybetti. Ripple, Cardano, Avalanche, Dogecoin, Solana, Shiba Inu, MATIC, CRO ve diğerlerinden çift haneli fiyat düşüşleri açıkça görülüyor.
  • Ethereum ve Binance, fiyat düşüşleri hala yalnızca tek haneli olan birkaç şirket arasında yer alıyor, ancak her ikisi de yine de derin kırmızı renkte.
  • Beklendiği gibi, bu artan oynaklık, tasfiyeleri ve tasfiye edilen tüccarların sayısını hızla artırdı.
  • Coinglass verileri , dünden bu yana 120.000’den fazla tasfiye edilmiş tüccardan 400 milyon dolar değerinde tasfiye olduğunu gösteriyor. Tek en büyük sipariş OKEx’te gerçekleşti ve 4 milyon dolar değerindeydi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like