News

Bitcoin 7. başarısız girişimin ardından 60 bin dolarlık bariyeri kırma girişiminde bulundu

single-image

Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı , önceki birkaç gün içinde 53.000 ila 59.000 dolar arasında dalgalandıktan sonra Perşembe günü kabaca 56.000 dolarda sabitlendi. 

Bazı uzmanların ayı piyasasının başlangıcıyla karıştırdığı geçen haftaki ani çöküşün ardından, Bitcoin fiyatı belirsizliğini koruyor ve fiyatının yakın vadede düşmeye devam etmesi bekleniyor. 

Her ne kadar kripto para biriminin müteakip toparlanmasının bir sonucu olarak, iyimser yatırımcılar ufukta tüm zamanların en yüksek seviyelerinin olduğu konusunda cesaretlendirildi. Bazı analistler , kripto para biriminin, yılı güçlü bir notla kapatma yönündeki tarihsel eğilimini sürdüreceğinden emin ; ancak, kripto piyasası o zamandan beri her iki yönde de ivme kaybetti.

Şu anda, amiral gemisi dijital varlık, CoinMarketCap istatistiklerine göre 1,07 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile son 24 saatte marjinal olarak %0,63 ve önceki yedi gün içinde %1,47 düşüşle 56.757 dolardan işlem görüyor.

BTC 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap.com

Analistler uzun vadede yükseliş eğiliminde

Şimdiye kadar meydana gelen açık kayıplara rağmen, Bitcoin hala yılı jeton başına 70.000 dolardan bitirme yolunda görünüyor ve bu gerçekleşirse para birimi büyük bir düzeltme yaşamadan önce 2022’nin başlarında 75.000 dolara ulaşabilir.

Özellikle, sertifikalı teknik analist CryptoBirb etti belirtti geçenlerde o:

“BTC 7., 59-60 bin bariyeri üzerinden ticaret kurma girişiminde başarısız oldu. Clueless kısa vadeli, bu nedenle sadece 56-59k ileri geri sallanan bir ses. 

BTC/USDT fiyat tablosu. Kaynak: C ryptoBirb

Başka yerlerde, Ethereum ( ETH ) ve Solana ( SOL ) gibi diğer kripto para birimleri, önceki hafta önemli kazançlar elde etti, ikincisi değerde yaklaşık %13’lük bir artış gördü ve piyasa değerini 70 milyar dolara yaklaştırdı. 

Bu arada, Terra (LUNA), piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında son 24 saat içinde en büyük kazancı gördü. Şu anda, LUNA gün içinde %9,98 ve hafta boyunca dikkate değer bir %57,17 artışla 62,54 dolardan el değiştiriyor ve toplam piyasa değerini 24,3 milyar dolara çıkarıyor.

Sonuç olarak, Terra, Kraken kripto para borsasında listelenmesi sayesinde daha önce önemli bir artış yaşayan meme jetonu Shiba Inu’nun (SHIB) yerine 12. sıradaki konumunu geri aldı .

Son veriler Shiba Inu sahiplerinin neredeyse %70’inin kârda olduğunu göstermesine rağmen SHIB, Salı günü 0,0005 $ gibi yüksek bir seviyede işlem görerek, gün içinde %3,8 düşüşle 0,00004296 $’dan işlem görüyor .

Metaverse belirteçleri

Diğer yandan Meta Platforms Inc (eski adıyla Facebook), kripto para reklamlarına yönelik uzun süredir devam eden kısıtlamasını nihayet kaldırdı. 

Sosyal medya devinin kripto kısıtlamasını kaldırma hamlesi, sektör için çok önemli. Kripto para alanında faaliyet gösteren şirketler artık dünya genelinde Instagram, WhatsApp ve şirketin kendi platformu da dahil olmak üzere Facebook’un sayısız platformunu kullanan 3 milyardan fazla kişiye erişebilecek. 

Meta yaptığı açıklamada şunları söyledi :

“Bunu yapıyoruz çünkü kripto para birimi ortamı son yıllarda olgunlaşmaya ve istikrar kazanmaya devam etti ve sektörleri için daha net kurallar belirleyen daha fazla hükümet düzenlemesi gördü.” 

İlginç bir şekilde, son birkaç haftadaki fiyat artışını takip eden haberlere rağmen, Metaverse tokenleri son zamanlarda hem The Sandbox (SAND) hem de Decetraland (MANA) sırasıyla gün içinde ve %20’nin üzerinde düşüşle bir geri çekilme yaşıyor. geçen hafta yalnız

küresel kripto pazarı

Öte yandan, genel kripto para piyasası, yaklaşık 2,7 trilyon dolarlık mevcut piyasa değeri ile neredeyse değişmeden kaldı. CoingGecko verilerine göre, son 24 saat içinde değeri neredeyse %2,1 düştü.

7 günlük kripto küresel grafiği. Kaynak: Coingecko.com

Son 24 saatteki pazar hacmi 123,61 milyar $’a ulaşarak %5,9’luk bir düşüş kaydetti. 24 saat içinde, DeFi’deki toplam hacim şu anda 18.56 milyar $, %15.01 iken, stablecoin’ler şu anda 94.96 milyar $, yani toplam kripto piyasası 24 saatlik hacminin %76.82’si.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like