News

Bitcoin Balinaları 2017’den Beri En Büyük Hareketi Gösterdi

single-image

Zincir üstü veriler, Bitcoin balinalarının şu anda 2017’den bu yana en büyük hareketi gösterdiğini gösteriyor. Kripto için bunun anlamı şu olabilir.

Mevcut Bitcoin Balina Aktivitesi 2017’den Beri En Büyük

Bir CryptoQuant gönderisinde bir analistin belirttiği gibi , zincir üstü veriler, 2017’den beri görülmeyen büyük balina faaliyeti belirtileri gösteriyor.

Buradaki ilgili gösterge, bize işlem başına dahil olan ortalama Bitcoin miktarını söyleyen “token aktarılan ortalama” metriğidir.

Göstergenin yüksek değerleri, ağda gerçekleşen bazı büyük işlemlerin olduğu anlamına gelir. Bu , dönem boyunca devam eden balina faaliyeti olduğunu düşündürür .

Öte yandan, düşük değerler, Bitcoin blok zincirinin çoğunlukla olağan işlem faaliyeti yaşadığı anlamına gelir. Bu, ağda çok az balina faaliyeti olduğu anlamına gelir.

Şimdi, 2017 ve 2021 arasında aktarılan BTC tokenlerinin ortalama değerlerini karşılaştıran iki grafik:

Aktarılan Bitcoin Jetonları Ortalaması

Sağdaki grafikte görebileceğiniz gibi, ortalama işlem miktarı 5 kat arttığı için balinalar şu anda madeni paralarını büyük miktarlarda hareket ettiriyor gibi görünüyor.

Bu tür bir balina etkinliği, soldaki vurgulanan grafikte benzer bir eğilimin görüldüğü 2017’den beri olmamıştı. Aradaki yıllarda birkaç aykırı değer olmasına rağmen.

Başka bir Bitcoin göstergesi olan fon akış oranı, bize toplam ağ işlemlerinin hangi bölümünün borsalara gelen ve borsalardan gelen işlemler tarafından işgal edildiğini söyler.

İlginç bir şekilde, analistin dediği gibi, bu metrik, şu anda borsalarda gerçekleşen çok fazla işlem olmadığını ortaya koyuyor.

Bu, bu büyük balina işlemlerinin çoğunun borsalardan gelmediğini gösterebilir. Analist, bu eğilimin, kurumsal yatırımcıların artan ilgisi nedeniyle OTC anlaşmalarının gerçekleştiğini gösterebileceğine dair spekülatif bir tahminde bulunuyor .

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %0,1 düşüşle 65,8 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %8.5 değer kazandı.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tablosu

BTC’nin fiyatı son birkaç gün içinde biraz toparlanmış gibi görünüyor | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini 69 bin dolar civarında belirledikten sonra, kriptonun fiyatı düştü. O zamandan beri, madeni paranın değeri 62 bin dolara kadar düştü, ancak son birkaç gün içinde biraz toparlandı.

Şu anda BTC’nin bundan sonra nereye gideceğini söylemek zor, ancak yükselen balina faaliyeti (ve dolayısıyla kurumsal faaliyet) bir yükseliş işareti olabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like