News

Bitcoin Balinaları BTC Satın Almaya Devam Ediyor

single-image

Bitcoin’in son fiyat hareketine rağmen, balinalar BTC almaya ve elinde tutmaya devam ediyor. Büyük yatırımcılar , piyasadaki mevcut belirsizliğe rağmen her gün Bitcoin satın alıyor ve pozisyonlarını artırıyor. Gerçekten de, her gün 1 milyon dolar değerinde Bitcoin tahsis eden bir Bitcoin balinası var. Bu, bu yatırımcıların BTC’nin geleceği konusunda yükselişe devam ettiğini gösteriyor.

Bitcoin’in son fiyat hareketi, büyük yatırımcıların ve sahiplerinin şu anda ne yaptığını göstermez. Bu büyük Bitcoin balinaları, fiyatı veya Bitcoin’in piyasadaki performansını önemsemeden günlük olarak Bitcoin satın alıyor. Sadece her gün daha fazla jeton satın alıyorlar. 

BitInfocharts tarafından bildirildiği üzere, günlük olarak 1 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alan bir Bitcoin balinası var. Her gün 25 BTC’ye yakın satın alıyor ve bu parayı cüzdanına ekliyor. Bu alımlarda piyasadaki fiyat dalgalanmaları dikkate alınmaz. 

Bu, Twitter’da  Cryptocurrency meraklısı C15Capital (@Capital15C) tarafından not edildi .

 

Bu balina uzun süredir Bitcoin satın alıyor. Nitekim, Şubat ayından bu yana bu yatırımcı Bitcoin rezervlerine daha fazla BTC eklemeye devam ediyor. Yazma sırasında 9.700’den fazla BTC’ye sahipti. Cari fiyatlarla, bu 412,5 milyon dolara eşittir. 

Bununla birlikte, bu yatırımcı bir kripto para borsası veya diğer tüccarlara sanal para alıp satan basit bir aracı olabilir. Bu nedenle, tek bir yatırımcıdan bahsetmiyoruz, bunun yerine bir borsa veya büyük bir şirketten bahsediyor olabiliriz. 

Bitcoin’in birkaç saat önce 44.500 dolardan 42.000 dolara düştüğünü belirtmekte fayda var. Şimdi, en büyük sanal para biriminin fiyatı 42.500 dolar civarında sabitlendi. Bununla birlikte, piyasada belirsizlik devam ediyor ve yatırımcılar Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda ve aylarda neler yapabileceğine yakından bakıyorlar. 

Dikkate almamız gereken bir diğer şey ise 43.000 doların güçlü bir direnç alanı gibi görünmesi. Madeni para bir kez daha yükselmeye başlarsa, yakın gelecekte Bitcoin üzerinde bir etkisi olabileceğinden bu çok önemlidir. 

Şu anda, Bitcoin’in fiyat eğilimi net değil ve önümüzdeki aylarda Bitcoin ile neler olabileceğine dair büyük ipuçlarımız yok. Açık olan bir şey var ki, dünya çapında benimseme devam ederse, talep sonunda teklifi geçecek ve Bitcoin’in fiyatının bir kez daha yükseldiğini görmeliyiz. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like