News

Bitcoin Balinaları Çökme Sırasında 42 Bin Dolara Neredeyse 3.5 Milyar Dolar (67 bin BTC) Satın Aldı

single-image

Bitcoin balinaları, birikimlerini yavaşlatma belirtisi göstermiyor. Son çarpışma sırasında, neredeyse 3.5 milyar dolar değerinde BTC satın aldılar.

img1_btcwhales

Büyük bitcoin sahipleri, bunun 2021 boğa döngüsünün sonu olmaktan uzak olduğuna inanıyor gibi görünüyor. Veriler, kripto para birimi 42.000 dolara düşerken balinaların 3.5 milyar dolar veya 67.000 BTC satın alma fırsatı bulduğunu ortaya koyuyor.

  • CryptoPotato’nun 5 Aralık’ta bildirdiği gibi, bitcoin’in fiyatı 42.000$’a (Bitstamp’ta) düştü – Eylül sonundan bu yana en düşük noktası, günde 16.000$’dan fazla kümülatif bir çöküş için.
  • Çin pazarına odaklanan önde gelen kripto para borsalarından biri olan Huobi, BTC fiyatının anında 28.8 bin dolara düştüğü bir ani çöküş yaşadı.
  • Bütün bunlar, milyarlarca dolar değerinde tasfiye edilmiş uzun pozisyonlarla sonuçlandı ve topluluk içinde kargaşadan başka bir şeye neden olmadı.
  • Santiment’ten alınan verilere göre, Bitcoin balinaları bu fiyat hareketini “mükemmelliğe” oynamış görünüyor.
  • 2.000’den fazla kripto para biriminin zincir içi ve sosyal metriklerinde uzmanlaşan firma, 100 ila 10 bin BTC arasında tutan adreslerin, düşüş sırasında 43,5 bin dolara başlayan 67.000 bitcoin aldığını ortaya koydu . Bu, cari fiyatlarla yaklaşık 3,44 milyar dolar değerinde.

Bitcoin Pazartesi günü 50,1 bin dolara geri döndü ve balina tüccarları mükemmele doğru düşüş yaşadı. Döküm sırasında 43,5 bin dolara başlayarak, 100 ila 10 bin BTC tutan adresler, fiyat düşüşünden önce aynı miktarı boşalttıktan sonra 67 bin BTC daha biriktirdi.Kaynak: Santiment

  • Bu arada, bugün erken saatlerde , üçüncü en büyük BTC balinasının da düşüşten yararlandığını ve günde yaklaşık 50 bin dolardan 2.700’den fazla madeni para aldığını bildirdik .

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like