News

Bitcoin (BTC) 45.000 Doları Kırmakta Başarısız, Ancak Teknik Göstergeler Hala Yükseliyor

single-image

Bitcoin (BTC), 16 Şubat’ta 45.000 dolarlık direnç alanının üzerine çıkmak için başarısız bir girişimde daha bulundu, ancak teknik göstergeler, kısa vadeli başka bir artış için hazırlandığını gösteriyor.

Bitcoin, 15 Şubat’ta önemli ölçüde arttı ve süreçte 44.544 $’a ulaştı (kırmızı simge). En yüksek seviye, 44.300 dolarlık yatay direnç alanı içinde yapıldı.

Fiyat bu seviyenin üzerine çıkamamış olsa da, BTC 10 Şubat’ta 45.821$’a ulaşmış olsa da, dünkü kapanışın tüm yükseliş hareketinin başlamasından bu yana en yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. Alıcıların fiyatı korumayı başarması ve bu seviyede yakın bir yükseliş gelişimidir.

Bu direncin üzerinde bir kırılma, fiyatın hızla hızlanmasına neden olabilir.

BTC Direnci

TradingView’e Göre BTC Grafiği

Gelecekteki BTC hareketi

Uzaklaştırılmış bir görünüm, bir sonraki direnç alanının 51.100 $’da bulunduğunu gösteriyor. Bu, 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi ve aynı zamanda yatay bir direnç alanıdır. BTC mevcut bölgeden çıkmayı başarırsa, bu seviyeye ulaşması beklenir.

RSI’da (yeşil hat) gelişen potansiyel düşüş eğilimine rağmen, teknik göstergeler hala yükselişte. RSI 50’nin üzerinde ve MACD neredeyse pozitif. Buna ek olarak, ikincisi daha yüksek bir momentum çubuğu oluşturarak momentumdaki üç günlük düşüşü durdurdu.

BTC Geleceği

TradingView’e Göre BTC Grafiği

Dalga sayısı analizi

Dalga sayısı, BTC’nin şimdi yukarı yönlü bir hareketin (kırmızı) beşinci ve son dalgasına başladığını gösteriyor.

Zirve için en olası hedef 47.625 dolar ile 47.912 dolar arasında bulunuyor. Bu aralık, birinci dalganın uzunluğu (kırmızı) ve dördüncü dalgadaki (siyah) harici bir geri çekilmedir. Ayrıca, birinci ve üçüncü dalgaların üst ve alt kısımlarının birleştirilmesiyle oluşturulan paralel bir yükselen kanalın (beyaz) orta hattı ile çakışmaktadır.

Saymak

TradingView’e Göre BTC Grafiği

Alt dalga sayısı ayrıca BTC’nin yakında beşinci ve son alt dalgaya (siyah) başlayacağını gösteriyor. Fiyatın önerilen hedefe ulaşması için bu alt dalganın uzaması gerekiyor. 

BTC’nin de beşinci dalgada olduğu göz önüne alındığında, beşinci alt dalganın genişleme olasılığı en yüksek olanıdır.

BTC kısa vadeli

TradingView’e Göre BTC Grafiği

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like