Günlük Analizler

Bitcoin (BTC) Eylül’den Bu yana İlk Kez 40.000 Doların Altına Düştü

single-image
  • Bitcoin, 10 Ocak’ta 40.000 doların altına yerel bir düşük seviyeye düştü.
  • BTC, kısa vadeli azalan bir paralel kanal içinde işlem görüyor.
  • 42.000 dolar seviyesi, herhangi bir yükselişin tersine çevrilmesi umudunu korumak için hala çok önemli.

Bitcoin (BTC), 42.627$’a geri dönmeden önce 10 Ocak’ta 39.620$’lık yerel en düşük seviyeye düştü. Bu, potansiyel olarak 42.000$ seviyesini destek olarak doğrular.

10 Ocak’ta BTC uzun bir düşük fitil oluşturdu ve sıçradı. Fitiller genellikle satın alma baskısının işaretleri olarak kabul edilir. Bu özel fitil, 41.000 dolarlık yatay alanda ortaya çıktı ve onu bir kez daha destek olarak doğruladı. Bu destek seviyesi Ağustos 2021’den beri yürürlükte. Yükselen bir BTC yapısının bozulmadan kalması için fiyatın bu seviyenin üzerinde işlem görmeye devam etmesi zorunludur. 

Teknik göstergeler hala düşüş gösteriyor, ancak RSI 30’un üzerine çıktı (yeşil simge). RSI bir momentum göstergesidir ve 50’nin altındaki okumalar hala düşüş olarak kabul edilirken, 30’un üzerindeki artış kısmen yükseliş işaretidir.sponsorlu

BTC günlük hareketi

TradingView’e Göre BTC Grafiği

Azalan kanalda Bitcoin ticareti

Altı saatlik grafik, BTC’nin azalan bir paralel kanal içinde işlem gördüğünü gösteriyor. Bu genellikle düzeltici bir model olarak kabul edilir, yani sonunda kanalın üzerinde bir kırılma beklenebilir.

Bir kırılma olursa, en yakın direnç alanı 45.900 dolarda bulunacak. Bu hedef, 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesidir.

Teknik göstergeler de bazı yükseliş işaretleri gösteriyor. 

MACD ve RSI yukarı doğru hareket ediyor ve ilki neredeyse pozitif. 

Son olarak, BTC, 4 Aralık’ın en düşük seviyelerini (kırmızı çizgi) bunların biraz altında saptıktan sonra geri aldı. Bu, genellikle yukarı doğru hareketlere yol açan başka bir yükseliş gelişmesidir.

BTC Kısa vadeli model

TradingView’e Göre BTC Grafiği

Dalga sayısı analizi

İken uzun süreli dalga sayısı henüz belli değil, kısa vadeli desen BTC beş dalga aşağı doğru hareket (siyah) tamamladı düşündürmektedir.

Alt dalga sayısı kırmızıyla gösteriliyor ve BTC’nin ya düşüşü tamamladığı ya da son beşinci alt dalgada olduğu görülüyor. 

1. ve 5. dalgaların 1: 1 oranına sahip olduğu bu alt dalganın potansiyel bir uzantısı, geri tepmeden önce BTC’yi 36.450 $ ‘a götürecektir.

BTC Sayısı

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like