Günlük Analizler News

Bitcoin (BTC) Fiyatı Başka Bir Ayı Haftasından Sonra Atladı

single-image
  • Bitcoin 53.250 dolarlık yatay destek alanında sıçradı.
  • Haftalık göstergeler düşüş gösteriyor ancak günlük sinyaller yükselişe geçmeye başladı.
  • BTC kısa vadeli azalan bir direnç çizgisini izliyor.
Güven Projesi , şeffaflık standartları oluşturan uluslararası bir haber kuruluşları konsorsiyumudur.

Bitcoin (BTC) potansiyel olarak bir dibe ulaştı ve bunu kısa vadeli direncinin üzerinde bir kırılma ile onaylayacaktır.

BTC 22-28 Kasım haftası boyunca önemli ölçüde düştü ve 28 Kasım’da 53.256$’a düştü. Ancak aynı gün bir sıçrama başladı ve BTC haftayı 57.000$’ın biraz üzerinde kapattı. Bu, satın alma baskısının bir işareti olarak kabul edilen uzun bir alt fitilin yaratılmasına yol açtı.

Sıçramaya rağmen, haftalık zaman diliminde hala önemli zayıflıklar gelişmektedir. İlk olarak, BTC 59.000 dolarlık yatay alanın altına düştü. Bölge daha önce Nisan-Mayıs ayları arasında tüm zamanların en yüksek direnci olarak hareket ediyordu ve destek olarak hareket etmesi bekleniyordu.

İkincisi, hem RSI hem de MACD düşüş eğilimi (yeşil çizgiler) üretti. Bu, genellikle trendin tersine dönmesine yol açan düşüş eğilimindeki bir gelişmedir. Haftalık gibi uzun vadeli bir zaman diliminde ortaya çıkması özellikle endişe verici. Bununla birlikte, farklılık RSI’da çok belirgin değil ve önemini biraz azaltıyor.

Günlük BTC hareketi

Günlük grafik daha yukarı yönlü bir görünüm sağlıyor. 

BTC, 53.250 dolarlık destek alanında sıçradıktan sonra bir yükseliş şamdanı yarattı. Bu, yatay bir destek alanı ve 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesidir. 

Ayrıca, teknik göstergeler tersine dönme belirtileri gösteriyor. 

Kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamalar (MA) tarafından oluşturulan MACD, art arda daha yüksek momentum çubukları oluşturma sürecindedir. Bu, kısa vadeli eğilimin uzun vadeli ortalamaya göre buhar topladığının bir işaretidir. 

Bir momentum göstergesi olan RSI da 50’nin üzerine çıkmaya yakın. 50-çizgisi genellikle yükseliş/düşüş eğilimi eşiği olarak kabul edilir.günlük BTC

Altı saatlik grafik, BTC’nin 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşmasından bu yana azalan bir direnç çizgisini izlediğini gösteriyor. 

Çizgi, 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesi olan 59.350 dolarlık direnç alanıyla çakışıyor. 

Bu çizginin üzerindeki bir kırılma, daha önce ana hatları çizilen göstergelerin geri dönüşü onaylamasına neden olacaktır. Bu nedenle, düzeltmenin tamamlandığını onaylayacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like