News

Bitcoin (BTC), Kanal Desteğine Dokunduktan Sonra 44.000 Dolara Yükseldi

single-image

Bitcoin (BTC), önceki ticaret modelinin ortasında sıçradıktan sonra trendini görünüşte tersine çevirdi. Kısa vadeli düzeltmenin şimdi tamamlanmış olması mümkündür.

Bitcoin (BTC), bir kayan yıldız mum çubuğu (kırmızı simge) oluşturarak 44.821$’lık yerel en yüksek seviyeye ulaştıktan sonra 10 Şubat’tan bu yana düşüyordu. Red, 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesinde 44.890 dolarda gerçekleşti ve 14 Şubat’ta 41.550 dolara kadar düştü.

Fiyat o zamandan beri toparlandı ve şu anda 43,781 dolardan işlem görüyor. BTC şimdi bir kez daha 44.890 dolarlık direnç alanına yaklaşıyor.

BTC Günlük

TradingView’e Göre BTC Grafiği

BTC kanalda zıplıyor

Altı saatlik grafik, BTC’nin daha önce 24 Ocak’tan bu yana yürürlükte olan artan bir paralel kanalın orta hattında sıçradığını gösteriyor.

6 Şubat’ta çıkış yaptıktan sonra BTC kanalın ortasına geri döndü ve bunu destek olarak doğruladı. Bu sıçrama aynı zamanda 41,950 dolar olan 0,382 Fib geri çekilme destek seviyesiyle de örtüşüyor. 

BTC Kanalı

TradingView’e Göre BTC Grafiği

İki saatlik zaman çerçevesine daha da yakından bakıldığında, devam eden yukarı yönlü hareketin öncesinde hem RSI hem de MACD’de önemli yükseliş sapmaları olduğu görülüyor. Bu tür farklılıklar genellikle trend dönüşlerinden önce gelir. 

Bu nedenle mevcut formasyon yukarı hareketin devam etme olasılığını desteklemektedir.

Boğa ayrışması

TradingView’e Göre BTC Grafiği

dalga sayısı

Dalga sayısı, BTC’nin beş dalga yukarı yönlü hareketin dördüncü dalgasını tamamladığını ve bu artışın beşinci ve son dalgasına yeni başladığını gösteriyor. 

Zirve için en olası hedef 47.625 dolar ile 47.912 dolar arasında bulunuyor. Bu hedef aralığı, birinci dalganın uzunluğu (kırmızı) ve dördüncü dalgadaki (siyah) harici bir geri çekilmedir.

dalga sayısı

TradingView’e Göre BTC Grafiği

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like