Günlük Analizler

Bitcoin (BTC) Yükselen Kanaldan Düşerek Aralık En Düşük Seviyelerini Test Ediyor

single-image
  • Bitcoin yükselen bir paralel kanaldan parçalandı.
  • 51.600 dolar direnç var.
  • BTC bir düzeltici modeli tamamlıyor.

Bitcoin (BTC), 4 Aralık’tan beri yürürlükte olan bir ticaret modelinden ayrıldı. Bu, BTC’nin hala düzeltici bir modele saplandığını gösteriyor.

Bitcoin (BTC), 4 Aralık’ta yerel bir en düşük seviyeye ulaştığından beri yükselen bir paralel kanal içinde işlem görüyordu. 

Yüksek, kanalın orta çizgisini ve 51.600 $ yatay direnç alanını direnç olarak doğrulamaya hizmet etti. Ancak, o zamandan beri aşağı yönlü bir hareket yaşanıyor.

29 Aralık’ta BTC, yükselen paralel kanaldan ayrıldı ve 45.900 dolara kadar düştü. Kanalın kırılması, düşüş eğilimi olarak kabul edilir ve ufukta daha düşük fiyatlara yol açabilir.

BTC Kanalı

TradingView’e Göre BTC Grafiği

Kısa vadeli BTC hareketi

Altı saatlik grafik, BTC’nin 0.618 Fib geri çekilme destek seviyesinin hemen üzerinde 45.850 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Bu seviye, 13-20 Aralık’ın en düşük seviyelerine denk geliyor. 

Bu, BTC’nin yukarı doğru hareketine devam etmeden önce 44.145$-45.830$ Fib destek aralığında daha yüksek bir dip oluşturmasını olası kılıyor. Bu destek aralığı, 0.618-0.786 Fib geri çekilme destek seviyeleri (beyaz) tarafından oluşturulur.

Şu anda yerinde herhangi bir yükseliş dönüş işareti yok.

BTC Fib'i

TradingView’e Göre BTC Grafiği

dalga sayısı

Kanalın bozulması nedeniyle, dalga sayısı BTC’nin hala düzeltici bir düzende olduğunu ve muhtemelen bir WXY karmaşık düzeltici yapısının (pembe) X dalgasında olduğunu gösteriyor.

Bu dalga, 0,5-0,618 Fib geri çekilme destek seviyeleri (siyah) olan 44.100-45.300 dolar arasında bitmelidir.

Bunu takiben, 55.500-58.700 dolar aralığına (0,5-0,618 Fib geri çekilme direnç seviyeleri) doğru yukarı yönlü bir hareket beklenebilir. Bu, Y dalgasını ve tüm düzeltici yapıyı tamamlayacaktır.

BTC Düzeltmesi

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like