Günlük Analizler

Bitcoin Çok Önemli 200-MA’yı Geri Aldı: 50 bin Dolar Gelir mi? (BTC Fiyat Analizi)

single-image

Bitcoin Çok Önemli 200-MA’yı Geri Aldı: 50 bin Dolar Gelir mi? (BTC Fiyat Analizi)

BTC, Perşembe sabahı SPX vadeli işlemlerinde bile kritik 200 günlük hareketli ortalamayı geri aldıktan sonra önemli güç işaretleri gösteriyor. SPX gün boyunca toparlandı, BTC daha iyi performans göstermeye devam etti ve %4,6 artarak 46.7 bin dolardan kapandı.

Beş günlük geri çekilme, 14 günlük ortalamadan daha az toplam hacme sahipti ve bu da daha az satış baskısı olduğunu gösteriyor. Şimdiye kadar, BTC’nin 29.3 bin $’lık dipten %64’lük rallisi, “yukarı günlerde”, “aşağı günlerden” daha yüksek bir toplam hacme sahipti. Bu, geri çekilmeler sırasında satış baskısının zayıflamasıyla birlikte rallilerde gücün sinyallerini veriyor.

Son düşüş, diğer birçok kısa vadeli teknik destek seviyesiyle birleşen bir alan olan 21 günlük hareketli ortalamanın yakınında 43.9 bin $’da yerel bir dip işaretlemeyi başardı. Yerel tabanı oluşturduktan sonra BTC, 1 saat içinde 600 BTC’ye kadar short’u tasfiye ederek daha yükseğe çıktı.

Wyckoff Birikim Takip Yapısı

BTC, 30 bin ila 40 bin dolar arasındaki ticaret aralığından çıktıktan sonra Wyckoff Birikiminde D Aşamasında devam ediyor. Wyckoff Birikim, Çaba/Sonuç ve Arz/Talep ilkelerinin her aşamasını yakından takip ederek arz tükenmesine ve yukarı yönlü güçlü bir ralliye yol açtı. BTC yakın vadeli düşük seviyeyi 43.9 bin dolarda tutabildiği, son destek noktasını oluşturduğu ve Aşama D’yi tamamlayabildiği sürece, E Aşamasına girerken yukarı yönlü bir ralli bekleyebiliriz.

Spot döviz net akışları, riskten uzak bir ortamda bile 5 günlük geri çekilme sırasında 1244 BTC’lik bir çıkış kaydetti. BTC madencilerini takip eden zincir üstü ölçümler, rezervler 1,85 milyon BTC’de sabit kaldığı için büyük bir satış belirtisi göstermemeye devam etti.

Daha önce bildirildiği gibi, BTC, fiyatın hafta boyunca geri çekildiği, yerel bir dip bulduğu ve ardından haftanın ikinci yarısında daha yükseğe çıktığı ideal senaryoyu izliyor gibi görünüyor ve en büyük teknik alımı daha da doğrulamak için haftalık bir kapanış yapmayı hedefliyor. Nisan 2020’den beri yanıp sönecek sinyal .

Şu andan haftalık kapanışa kadar, boğaların 200 günü destek olarak tutmak ve ılımlı bir UTXO gerçekleştirdiği fiyat dağılımı arzına sahip 47k ila 50k bölgesine yükselmeye devam etmek için BTC’ye ihtiyacı var. İdeal olarak, spot satın alma baskısının piyasaya gelen herhangi bir arzı emmesi gerekir. Bu bölgedeki arz tükendiğinde, 50 bin doların üzerinde bir itme bekleyebiliriz, muhtemelen BTC’yi bir sonraki ana bölgeye 51,1 bin ila 57,1 bin dolar arasında gönderir.

Genel olarak, 200 günün üzerine kısa vadeli geri çekilme, BTC boğaları için olumlu bir sinyal. BTC’nin 200 günü haftalık kapanışa kadar tutabileceğini göreceğiz. Temellerin güçlendirilmesi, teknik momentumun iyileştirilmesi ve zincirdeki yükseliş sinyalleriyle, koşullar yakında 50 bin dolara doğru bir itme için uygun görünmeye başlıyor.

(cryptopotato websitesinin https://cryptopotato.com/bitcoin-reclaims-the-crucial-200-ma-is-50k-incoming-btc-price-analysis/ analizinden alıntıdır.)

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like