News

Bitcoin Dominans (BTCD) Düşüyor; Ethereum (ETH), Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösteriyor

single-image

28 Mart – 4 Nisan haftasında, Bitcoin Hakimiyet Oranı (BTCD) keskin bir şekilde düştü ve yılın en düşük seviyelerine doğru ilerliyor.

Mayıs 2021, Mayıs 2021’den bu yana BTCD, %40 yatay destek alanının üzerinde gezindi ve bunun üzerinde üç kez sıçradı ( yeşil simgeler ). En son sıçrama Ocak 2022’nin başında gerçekleşti ve 2 Mart’ta %44.09’a yükseldi.

Bununla birlikte, yukarı hareket sürdürülemedi ve BTCD geçen hafta keskin bir şekilde düştü ve büyük bir düşüş mum çubuğu yarattı. Aralık 2021’in en yüksek seviyesinden bu yana BTCD yüzde 43,50 düştü.

Teknik gösterge okumaları

Teknik analist @DoktorSatoshi , düşüş eğilimi nedeniyle yeni düşüşlerin izlenebileceğini belirterek BTCD grafiğini tweetledi.

Düşen haftalık kapanışa rağmen, teknik göstergeler biraz düşüş gösteriyor. 

İlk sıçramanın öncesinde hem RSI hem de MACD’de ( yeşil çizgiler ) yükseliş eğilimi görülürken, RSI şimdi gizli bir düşüş eğilimi ( kırmızı çizgi ) geliştirdi. Bu, düşüş eğiliminin devam ettiğinin bir işaretidir ve %40’lık alandan nihai bir düşüşün meydana geleceği anlamına gelebilir.

Günlük zaman çerçevesi okumaları, daha kararlı bir düşüş görünümü sağlar. 

BTCD, %41,60’ta 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesinde sıçrarken, hem RSI hem de MACD düşüyor. Ayrıca, birincisi 50’nin altındayken ikincisi negatiftir. Bunların her ikisi de düşüş eğiliminin işaretleri olarak kabul edilir.

Dolayısıyla %40’lık alanın altına bir düşüşün olacağı senaryoyu destekliyorlar.

ETH/BTC

Ethereum , piyasa değerine göre en büyük altcoin olarak konumunu koruduğu için , ETH/BTC çiftindeki bir artış genellikle BTCD’de bir düşüşe neden olur .

ETH, Mayıs 2021’den bu yana yükselen bir paralel kanal içinde işlem görüyor ve 9 Mart 2022’de destek hattında zıpladığından beri artıyor. 

Şu anda fiyat, 0,08 yen ile kanalın ortasına yaklaşıyor. Onu geri almayı başarırsa, gelecekteki en yüksek seviyelerin ufukta olduğunu gösteren çok yükselişli bir gelişme olacaktır. 

Bu, BTCD’nin yeni düşük seviyelere düşme olasılığına uyuyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like