News

Bitcoin, Ethereum, Solana, Cardano Dahil Büyük Kripto Para Birimi Olarak Yüz Milyarlarca Kayıp Kripto Çöküşünde Düştü

single-image

Bitcoin, ethereum, cardano ve solana dahil olmak üzere büyük kripto para birimlerinin fiyatlarının bu hafta rekor seviyelere yakın seviyelerden sert bir şekilde düştüğünü gören piyasa çapında bir çöküşün ortasında Salı günü kripto para piyasasından yüz milyarlarca dolar silindi. 

ÖNEMLİ GERÇEKLER

CoinGecko’ya göre, bitcoin fiyatı Salı sabahı 24 saat öncesine göre %8 düşüşle 60.500 dolara düştü . 

Ethereum, XRP, cardano, solana ve dogecoin dahil olmak üzere çoğu büyük token, son 24 saat içinde benzer şekilde dik düşüşler yaşadı ve %7 ila %10 arasında düştü. 

Piyasa değerine göre en değerli dört kripto para biriminden – USD’ye sabitlenmiş en büyük, bitcoin ve tether hariç – ether %9.6 düşüşle 4.300 $’a, Binance’in BNB’si %8.9’dan 590 $’a, solana %7.5’ten 225 $’a ve cardano %9 düşüşle 4.300 $’a düştü. 1,90 dolar.null

XRP, polkadot, dogecoin ve shiba inu coin – diğer bir stabilcoin olan USD Coin hariç, piyasa değerine göre bir sonraki en büyük kripto para birimleri – sırasıyla %9,3, %12,4, %8,8 ve %6 düştü. 

Kayıplar, CoinGecko’ya göre, bir önceki güne göre %8,6 düşüşle şu anda yaklaşık 2,76 trilyon dolar değerinde olan kripto para piyasasında daha geniş bir düşüşün parçası olarak geliyor. 

ANAHTAR ARKA PLAN

Çökme, bitcoin’in 69.000 doların hemen üzerine çıkarak yeni bir rekorun seviyeye ulaşmasından bir haftadan kısa bir süre sonra geldi . Bu bir parçası olarak geldi , bu yılın başlarında bir piyasa çöküşünün ardından daha geniş bir rallinin , Çin’de yoğun bir düzenleyici baskıya ve bitcoin’in çevresel etkisine ilişkin artan endişelere bir yanıt olarak geldi . Düşüş, pandemi boyunca elde edilen kazanımların çoğunu sildi; perakende yatırımcıların akını, dijital para ticareti için daha fazla seçenek ve Reddit gibi sitelerdeki çevrimiçi forumlar tarafından yönlendirilen meme hisse senetlerinin ve jetonların popülaritesi dahil olmak üzere çok sayıda faktör nedeniyle değişken piyasa büyürken ve ünlü desteği.null

BİLMEDİKLERİMİZ

Katkıda bulunabilecek birkaç faktör olsa da, kripto para piyasasının neden çöktüğü açık değil. Çinli yetkililer , Salı günü kripto para madenciliğine yönelik çabalarını yenileyerek , sürecin enerji tüketimini ve karbon ayak izini eleştirdi. Madencilik testere cryptocurrency madenciler Çin’in daha önceki darbeden kaçıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like