Günlük Analizler

Bitcoin fiyatı 39.2 bin dolara düştü, BTC’yi ‘ayı piyasası’ bölgesine geri yerleştirdi

single-image

Tüccarlar, BTC fiyatı 39.200 dolara düştükten sonra uzun bir ayı piyasası tehdidinin arttığını söylüyor.

Kripto para piyasası, artan enflasyonla ilgili endişeler, Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi tarafından birkaç tane daha faiz oranı beklentisi ve küresel bir gıda kıtlığı korkusunun küresel finans piyasalarında yaygın bir zayıflığa yol açmasının ardından 11 Nisan’da daha da kötüye gitti  .

TradingView’den elde edilen veriler, ayıların Pazartesi gününün erken işlem saatlerinde 42.000$’dan boğaların savunma hattını kırarak Bitcoin’i ( BTC ) günlük en düşük seviyesi 39.200$’a düşürdüğünü ve bazı analistlerin kısa vadede daha da düşük fiyatlar öngördüğünü gösteriyor.

BTC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

İşte analistlerin 11 Nisan’daki düşüşle ilgili söylediklerine ve tüccarların önümüzdeki günlerde daha fazla düşüş bekleyip beklemeyeceğine bir bakış.

40.000 dolar veya büstü

40.000 doların altındaki düşüş, 10 Nisan’da Bitcoin’deki güçlü hareketi vurgulayan aşağıdaki grafiği yayınlayan piyasa analisti Michaël van de Poppe tarafından önceden haber verildi, ancak aynı zamanda “hafta sonu ve hala bu direnç bölgesini kırmamız gerekiyor” konusunda uyardı.

BTC/USD 4 saatlik grafik. Kaynak: Twitter

11 Nisan geri çekilmesinden sonra, van de Poppe, 43.000 $ ‘lık reddi ele alan ve bir sonraki destek olarak hangi seviyeye dikkat edilmesi gerektiğine dair bir fikir veren bir takip tweeti yayınladı. Tüccarlara göre, 43.000 ila 44.000 $ aralığındaki “yeşil bölge”, herhangi bir çiçek açan yükseliş momentumunu korumak için bir destek haline gelmeli.

Bu ayı piyasası “farklı”

BTC/USD 1 günlük grafik. Kaynak: Twitter

Nisan 2021’den bu yana Bitcoin fiyat hareketine bakarak aşağıdaki grafiği yayınlayan merkezi olmayan finans (DeFi) danışmanı ve takma adlı Twitter tüccarı “McKenna”, geçtiğimiz yıl birçok kripto tüccarının yaşadığı kafa karışıklığına dair fikir verdi . McKenna şunları söyledi: “Bu gördüğüm en tuhaf ayı piyasası oldu.”

McKenna dedi ki,

“30.000 doların altında bir rakam gördüğümüzü bile düşünmüyorum, ben daha çok bu aralıkta aynı zamanda cehennem olan dalgalı fiyat hareketlerinden yanayım. Sadece sakinleşmek ve altcoinlerimin çalışmasına izin vermek için mısıra ihtiyacım var.”

Benzer bir görüş, Bitcoin’in geçen Kasım ayından bu yana işlem gördüğü konsolidasyon aralığını vurgulayan aşağıdaki grafiği yayınlayan kripto analisti ve takma adlı Twitter kullanıcısı “360Trader” tarafından da ifade edildi.

BTC/USD 1 günlük grafik. Kaynak: Twitter

360Trader dedi ki,

“Bitcoin konsolidasyonu devam ediyor […] kaldıraç kontrol altında […] şamandıra hala kuruyor […] Bu sonsuza kadar sürmeyecek. Sadece yara bandı yapıştırın ve itmeye devam edin.”

Bitcoin buradan nereye gidiyor?

BTC fiyatının geleceği hakkında son bir fikir, piyasa analisti ve LookintoBitcoin’in kurucusu Philip Swift tarafından sağlandı ve 1 yıllık hareketli ortalamanın (MA) son fiyat reddini gösteren aşağıdaki grafiği yayınladı .

BTC/USD 1 günlük grafik. Kaynak: Twitter

Swift’e göre, 1 yıllık MA “Bitcoin tarihi boyunca boğa ve ayı piyasaları için bir pivot noktası olarak hareket etti.”

Swift dedi ki,

“1 yıllık MA’yı ikna edici bir şekilde geri dönene kadar buna gerçekten boğa piyasası diyemeyiz.”

Genel kripto para piyasa değeri şu anda 1.874 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı %41.4.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like