Günlük Analizler

Bitcoin Gerçekleşen Sınır 30 Günlük Değişim Oranı Pozitife Döndü

single-image

Herhangi bir varlık için çok popüler iki tür büyük harf kullanımı vardır: piyasa değeri ve gerçekleşen değer . İlki, Bitcoin arzını USD cinsinden mevcut fiyatıyla çarparak hesaplanır.

İkincisi ise biraz daha karmaşıktır. Bu üst sınır, mevcut fiyat yerine toplam BTC arzındaki her bir coini son hareket ettiği fiyatla çarpar.

Örneğin, 1 BTC beş ay önce 60 bin dolardan hareket ederse, gerçekleşen üst sınıra katkısı 1*60.000 olacaktır. Piyasa değeri altındayken, bunun yerine değeri 1*46.000 olacaktır (mevcut fiyat olarak 46 bin dolar).

Gerçekleştirilen üst sınırın piyasa değerine göre avantajı, kayıp anahtarlar gibi çeşitli nedenlerle Bitcoin arzının bir kısmının sonsuza kadar kaybedilmesi ve bu nedenle gerçekleşen üst sınıra katkılarının küçük olmasıdır (fiyatın ilk günden beri arttığı varsayılırsa). madeni paralar hareketsiz kaldı), kaybedilen BTC bir daha asla ticarete girmeyecek olsa da, piyasa değeri diğer tüm madeni paralara eşit değer alacak.

Şimdi, gerçekleşen üst sınırdaki eğilimleri ve bunun 30 gün içindeki değişim oranını gösteren bir grafik:

Bitcoin Gerçekleşen Kap

Görünüşe göre değişim oranı değeri son zamanlarda pozitife döndü | Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin tarafından gerçekleştirilen RoC üst sınırı, son birkaç yılda bir model izlemiş gibi görünüyor.

Gösterge negatif değerler aldığında, kriptonun fiyatı düşüş eğilimi gözlemliyor gibi görünüyor.

Aksine, pozitif değerler BTC fiyatı için tarihsel olarak bir yükseliş eğilimine işaret etti. Son zamanlarda gerçekleşen cap RoC, yeniden bu değerlere kaymış görünüyor.

Son birkaç yılın modeli bu sefer de takip ederse, şu anki eğilim, en azından kısa vadede Bitcoin için yükseliş sonucuna işaret edebilir.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı geçen hafta %3 düşüşle 45.9 bin dolar civarında dalgalanıyor. Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tablosu

BTC'nin fiyatı son birkaç gün içinde yatay hareket etmiş görünüyor | Kaynak: TradingView'de BTCUSD

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like