News

Bitcoin Kazanımları Siliyor, Hızlı İyileşme Umutlarını Yıkıyor

single-image

Bitcoin’in son toparlanması kısa sürdü ve en büyük kripto para birimi 40.000 dolar seviyesinin altına düştü.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin , bir kez daha “Bart Simpson” olarak adlandırılan geri çekilme modelini bastı ve boğaların umutlarını boşa çıkardı.

Adını tüm zamanların en başarılı animasyon dizilerinden karakterin saç kesiminin şeklinden alan desen, ani bir fiyat artışının ardından keskin bir düşüşün gelmesiyle oluşuyor.

“Başka bir bitcoin Bart. Şaşırtıcı,” kripto para analisti Alex Kruger Salı günü tweet attı. 

Bugün erken saatlerde, en büyük kripto para yaklaşık 41.800 dolara yükseldi ve saatlik grafiğinde büyük bir yeşil mum yazdırdı. Boğaların üzüntüsüne, bundan kısa bir süre sonra eşit büyüklükte kırmızı bir mum geldi. Basın zamanında, Bitcoin 39.000 dolar seviyesinin biraz üzerinde eğiliyor. 

BTC
Tradingview.com tarafından görüntü

 Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz kısa süre önce Bitcoin’in riskten uzak piyasa duyarlılığı nedeniyle yakın gelecekte düşük performans göstermeye devam edeceğini tahmin etti. Yine de, hala önemli kriptonun beş yıl içinde yarım milyon dolar değerinde olabileceğine inanıyor.

ABD Merkez Bankası’nın yıllardır ilk faiz artışını Çarşamba günü açıklaması bekleniyor. 25 baz puanlık bir artış pazar tarafından kanıtlanmış görünüyor, ancak her zaman sürprizlere yer var. Fed, 16 Mart’ta bir sıkılaştırma döngüsü başlatmazsa, Bitcoin’e büyük bir destek sağlayacaktır, ancak böyle bir senaryo pek olası görünmüyor.  

Şubat ayında, bankacılık devi Goldman Sachs, Fed’in 2022’de yedi kez faiz artırmak zorunda kalacağını tahmin etti 

. Merkez bankası, son zamanlarda 40 yılın zirvesine ulaşan kontrol dışı enflasyonu dizginlemek için büyük baskı altında.  

Fed’in sıkılaştırmaya yönelik agresif değişimi, teknoloji hisseleri ve Bitcoin gibi risk varlıkları için korkunç bir tablo çiziyor. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like