News

Bitcoin Maximalisti, İngiltere Merkez Bankası’nın 1 Milyon Dolara Ulaşmadan BTC Satın Almak İçin Mücadele Edeceğini Söyledi

single-image

Bitcoin uzmanı  Max Keizer  , İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE), dijital varlık 1 milyon dolardan işlem görmeden önce Bitcoin satın almak için mücadele edeceğini söyledi.

İngiltere Merkez Bankası’nın finansal istikrardan sorumlu başkan yardımcısı Jon Cunliffe, sert düzenlemeler getirilmediği takdirde kripto para birimlerinin küresel bir finansal krize yol açabileceği konusunda uyarıda bulunduktan sonra yorumları geldi. Birçok ülkedeki düzenleyiciler, kripto para birimlerinin hızlı büyümesini yönetmek için politikalar uygulamaya başlamış olsa da, Cunliffe bunun acilen takip edilmesi gerektiğini söyledi.

İngiltere Merkez Bankası Kriptoya Karşı Uyardı

İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için katı düzenlemeler yapılması çağrısında bulundu. Guardian’a göre Cunliffe, G20’nin finansal istikrar kuruluna ve merkez bankalarının kapsamlı danışma organı olan Cenevre merkezli Bank of International Settlements’a danışman olarak son yıllarda kripto para birimlerinin izlenmesinde merkezi bir rol oynadı.

13 Ekim Çarşamba günü yaptığı bir konuşmada Cunliffe, kripto piyasasının beş yıl önce 16 milyar dolardan bugün 2.3 trilyon dolara yükselen büyüme oranını, 2008 mali çöküşünden önceki 1.2 trilyon dolarlık yüksek faizli ipotek piyasasıyla karşılaştırdı. Mali piyasaların birkaç yıl içinde benzer büyüklükte bir olayla sarsılma olasılığının olduğunu söyledi.

“Finansal sistemdeki bir şey çok hızlı büyüdüğünde ve büyük ölçüde düzensiz bir alanda büyüdüğünde, finansal istikrar yetkilileri oturup bunu fark etmelidir” dedi.

Ayrıca, kripto varlıklarının çoğunun gerçek bir değeri olmadığı ve bir gecede değersiz olabileceğinden bahsetti. Alan hala büyük ölçüde düzenlenmemiş olsa da, kripto dünyasının geleneksel finansal sisteme nasıl bağlanmaya başladığını vurgulayarak belirtti.

Bankacılık şefi, “Şu anda finansal istikrar riskleri nispeten sınırlı, ancak beklediğim gibi bu alan hızla gelişmeye ve genişlemeye devam ederse çok hızlı büyüyebilirler. Bu risklerin ne kadar büyüyebileceği, hiç de küçük olmayan bir şekilde düzenleyici ve denetleyici makamların tepkisinin niteliğine ve hızına bağlı olacaktır.”

Yorumları İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’inkilere benziyor. Mayıs ayında Bailey, kriptoyu tehlikeli olarak nitelendirdi ve yatırımcıların dijital varlıkların içsel değer eksikliği nedeniyle tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiği konusunda uyardı.

Bitcoin Uzmanının Yanıtı

Bitcoin uzmanı Max Keizer, İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısının kripto para birimleriyle ilgili son uyarısına  Express.co.uk’e yaptığı açıklamada yanıt verdi  .

“Bitcoin, mevcut itibari para bankacılığı sisteminin çöküşünü tetiklemek için tasarlandı. Bu matematiksel olarak garanti edilen bir sonuçtur.”

TradingView.com'da BTCUSD Grafiği

60,8 bin doların üzerinde BTC ticareti | Kaynak: TradingView.com'da BTCUSD

Keizer, Bitcoin merkez bankalarını öldürdüğü için BoE’nin yas tuttuğunu ima ediyor. “Bitcoin merkez bankalarını öldürdü. İngiltere Merkez Bankası, kederin beş aşaması olan öfke aşamasının ikinci aşamasındadır.”

Ayrıca İngiltere Merkez Bankası’nın sonunda Bitcoin’i benimsemeyi düşüneceğini de belirtiyor.

Pazarlık aşaması onların merkez bankası dijital para birimi aşaması olacak ve bu başarısız olduğunda fiyat 363.000 Sterlin (500.000 $) üstüne çıktığından depresyon ve ardından İngiltere Merkez Bankası ile Bitcoin 727.000 Sterlin (1 milyon $) üstüne çıkmadan önce Bitcoin satın almak için çabalıyor. ”diyor Keizer.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like