News

Bitcoin Temmuz’dan Beri En Düşük Fiyatına 34.000 Doların Altına Düştü

single-image

Bitcoin, hafta sonu boyunca hafif bir geri dönüşün ardından amiral gemisi kripto para biriminin değerindeki son düşüş olan 34.000 doların altına düştü.

Bitcoin ,hafta sonu hafif bir toparlanma yaşadıktan sonra 34.000 doların altına düştü . Fiyat düşüşü, tüm kripto piyasası için 2022’ye acımasız bir başlangıcın son bölümüdür.

22 Ocak’ta Bitcoin, bugün 36.300 dolarlık bir fiyatla açmak için hafifçe toparlanmadan önce 34.500 dolara düştü. İyimserlik kısa sürdü, ancak önde gelen kripto para birimi şimdi 33.707 dolara düştü. null

Bu, yalnızca son 24 saatte yüzde 5,7’lik bir düşüşe işaret ediyor. 

Bitcoin’in mevcut fiyatı, Kasım 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan çok uzak. https://decrypt.co/cryptocom/bitcoin

Aslında Bitcoin bu fiyattan en son işlem gördüğü zaman Temmuz 2021’deydi. 

O zamandan beri, amiral gemisi kripto para birimi, yaklaşık dört ayda %130’luk bir artışa işaret ederek Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. 

Daha geniş pazarın piyasa değeri de yaklaşık %8 düşerek Kasım 2021’den bu yana toplam değerini neredeyse yarıya indirdi. O zaman, piyasa 3 trilyon doları aşan bir sermaye ile zirveye ulaştı; bugün bu rakam 1,6 trilyon dolara yakın.

Bitcoin’in pazar payı da Kasım ayından bu yana az da olsa azaldı.

1 Kasım’da, önde gelen kripto para birimi, tüm pazar payının yaklaşık %42’sine komuta ediyordu. Şimdi, CoinGecko’ya göre pazarın % 39’una sahip .

Şifre çözmenin en iyileri doğrudan gelen kutunuza.

Günlük, haftalık özetler ve derin incelemeler için derlenen en iyi haberleri doğrudan gelen kutunuza alın. Şimdi Katıl

Crypto’nun mutsuz yeni yılı

2022’ye hızlı bir şekilde ilerleyin ve Bitcoin sıkıca kırmızıda kaldı. 

Yıla yaklaşık 46.000 dolardan başlayan Bitcoin, o zamandan beri %26 oranında göz kamaştırıcı bir düşüş yaşadı. 

Yalnızca geçen hafta, Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) sırasıyla %32 ve %29 düştü.

Geçen yıl çok büyük bir düşüş yaşayan ve Decrypt’in Yılın Madeni Parası olan Solana (SOL) geçen hafta %40’ın üzerinde düştü.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like