News

Bitcoin Transfer Hacimleri Kurumsal Hakimiyette Muazzam Bir Artış Eğilimi Görüyor

single-image

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin pazarındaki hakimiyetlerini göstermeye devam ediyor.

Zincir içi veri sağlayıcı Glassnode’a göre, piyasadaki son işlemlerin transfer hacminin %65’i 1 milyon dolar seviyesini aşıyor, bu da kurumsal yatırımcıların Bitcoin sahiplerinin yapısındaki mevcut değişikliklerden ve potansiyel fiyat değişikliklerinden çoğunlukla sorumlu olduğunu ima ediyor. sonraki haftalar.

resim

Glassnode aracılığıyla

Piyasadaki artan kurumsal hakimiyet, ilk olarak Bitcoin fiyatlarının hala 10.000 – 11.000 $ seviyesinde olduğu Ekim 2020’de kuruldu. 2020 – 2021’in sonundaki hızlı Bitcoin fiyat artışı, büyük ölçüde yatırımcıların Bitcoin ticaretine olan ilgisindeki ve katılımındaki önemli artışa bağlanabilir. Yeni yatırımcıların ilgisi dalgası, daha fazla Bitcoin büyümesi olasılığı ile kripto para birimi birikimi potansiyeline de atıfta bulunabilir.

Aynı zamanda, çeşitli hükümetler tarafından getirilen düzenleyici kısıtlamalar da dahil olmak üzere çok sayıda başka faktör, Bitcoin talebini ve diğer yatırımcıların mevcut düzeltmenin ortasında ana kripto para birimine yatırım yapma istekliliğini etkileyebilir. Diğer şeyler eşit olduğunda, piyasadaki büyük kurumsal yatırımcıların daha yüksek mevcudiyeti, fiyat değişikliklerinin kripto para biriminin fiat para birimleri cinsinden uzun vadeli değerlenme oranlarıyla daha tutarlı hale gelmesiyle Bitcoin oynaklığının azalmasına katkıda bulunmalıdır.

10 milyon doların üzerindeki en kapsamlı işlemler, piyasadaki transfer hacminin yaklaşık %40’ını oluşturuyor ve büyük yatırımcıların katılımını gösteren eğilimler de olumlu. Bu nedenle, Bitcoin sahiplerinin ve işlemlerinin yapısı, farklı sektörlerden artan sayıda yatırımcı tarafından Bitcoin’in büyük stratejik varlıklardan biri olarak artan tanınmasıyla değişebilir.

Önümüzdeki aylarda stratejik yatırımcıların katılımı devam ederse, mevcut kripto piyasası düzeltmesi başarıyla tamamlanabilir. Kurumsal yatırımcılar tarafından uzun vadeli yatırımlara ve planlamaya öncelik veren birikmiş rezervler, gelecekte daha da yüksek kripto endüstrisi büyümesi için bir temel oluşturabilir.

Bununla birlikte, çeşitli temel ve düzenleyici faktörlerin dahil olması nedeniyle piyasadaki belirli zaman dilimleri ve fiyat değişiklikleri hala belirsizliğini koruyor. Kurumsal yatırımcılar, likit fonlara erişimlerini ve risk kabul derecesini doğrudan etkileyeceği için Federal Rezerv tarafından uygulanan para politikasına duyarlı olabilirler. Artan faiz oranı, kripto yatırımcıları için ek endişeler yaratabilir, ancak piyasa düzeltmeleri sırasında Bitcoin birikimine ilişkin uzun vadeli stratejileri var olmaya devam edebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like