News

Bitcoin Yatırımcıları, %20 Piyasa Düzeltmesinin Ardından Aktif Olarak Kısa Pozisyonlar Açıyor

single-image

Bitcoin ve kripto piyasası genel olarak geri çekilirken, bazı uzmanlar endişeli değil çünkü %60’lık bir çalışmadan sonra bir düzeltme bekleniyordu.

Sorumluluk Reddi: Burada ifade edilen görüş yatırım tavsiyesi değildir – sadece bilgilendirme amaçlıdır. U.Today’in görüşünü yansıtmak zorunda değildir. Her yatırım ve tüm ticaret risk içerir, bu nedenle karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapmalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla yatırım yapmanızı önermiyoruz.

Bloomberg Grafiği

Bitcoin’in %13’lük düzeltmesi tüccarlar tarafından fark edilmedi ve çoğu, değerini kaybeden bir varlıktan kâr elde etmelerini sağlayan kısa pozisyonlar açmaya başladı.

CryptoQuant CEO’su tarafından sağlanan göstergeye göre, Bitcoin piyasada bir geri çekilme ile karşı karşıya kaldıktan sonra türev piyasası artan bir satış (kısa) sipariş hacmi ile karşı karşıya kaldı. Bunun ana nedeni daha çok piyasadaki değişen duyguya bağlı .

Düzeltme kaçınılmazdı

Oanda Craig Erlam’ın kıdemli piyasa analisti, Bitcoin düzeltmesinin, özellikle kripto para biriminin son birkaç ayda yaklaşık %66 ve yılın başından bu yana daha da fazla artmasından sonra, er ya da geç gerçekleşmesi gereken beklenen bir olay olduğunu belirtti.

Çoğu analist, Bitcoin’in bir döngünün dağıtım aşamasına girmek ve biraz yavaşlamaktan başka seçeneği olmadığı konusunda hemfikir. Piyasanın son aylarda yaşadığı rallinin boyutuyla karşılaştırıldığında 50.000$’a bir kırılma mümkün, ancak çok önemli değil.

Piyasa duyarlılığı

Korku ve Açgözlülük Endeksi

Piyasadaki oynaklığın artmasının ardından korku ve açgözlülük endeksi gibi duyarlılık göstergeleri, piyasa tepkisinin gerçek fiyat hareketinden çok daha büyük olduğunu gösteren “korku” ve “aşırı korku” değerlerine yaklaştı.Kaynak: Korku ve Açgözlülük Endeksi

Daha önce, piyasada Mayıs ayında başlayan küçük bir düzeltme, aşırı kaldıraçlı piyasa ve Çin’de başlayan endüstri çöküşünün körüklediği güçlü bir duyarlılık değişikliği nedeniyle 28.000 $’a %50’lik bir geri çekilmeyle sonuçlandı.

Basın zamanında, Bitcoin 55.000 dolarlık alandan hafif bir toparlanma ile 57.500 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi %2 toparlanmayı başarsa da, piyasa bu hafta %12’den fazla kayıpla düşüş eğilimini sürdürüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like