News

Bitcoin yatırımcıları neden CME boşluğuna karşı dikkatli olmalı?

single-image

Bitcoin savunucuları piyasada bir tarla günü geçiriyor . Dijital varlık, 21 Ekim’den bu yana ilk kez 64.000 dolarlık direncini aştı. Seviye daha önce 2 Kasım’da test edilmişken, aralığın üzerinde yakın bir piyasa yoktu.

Basın zamanında, Bitcoin 66.000 dolar civarında konsolide oluyordu, ancak kırılma yeni bir haftanın başlangıcından önce gerçekleşti. Bu şimdi başka bir spekülatif düzeltmeye yol açtı. (Uzun zamandır görüşemedik, CME boşlukları!)

Bitcoin CME boşluğu oluşur – 1. sırada ne vardı?

Bitcoin fiyatı , CME borsasında bir önceki günün kapanışının üstünde veya altında açıldığında bir CME boşluğu oluşur . CME açıklarının yaratılmasının başlıca nedenlerinden biri, CME piyasalarının hafta sonu ve günün bir bölümünde kapalı kalmasıdır. Bitcoin, diğer spot borsalarda 7/24 işlem görür.

Bununla birlikte, CME’ye kurumsal katılım nedeniyle, bu boşluklar genellikle Bitcoin’in spot fiyatının nihai CME kapanış fiyatına döneceği mantığıyla doldurulur. Artık hepimiz CME boşluğu ile hızlandığımıza göre, Bitcoin’in şu anda nasıl göründüğüne bakalım.null

4 saatlik grafikten görülebileceği gibi, Bitcoin yükselirken, son 12 saat içinde 61.605 dolar ile 62.905 dolar arasında bir CME boşluğu yaratıldı. Spot fiyatların çok daha yüksek bir değerlemeyle açılması ve CME’nin piyasasının önceki günün altında kapanmasıyla fark oldukça belirgindir.

Şimdi, şu anda Bitcoin, 66.800 dolarlık son direncin tam altında ve bunun ötesinde tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydedebilir. Bu olası bir gerçek olsa da, CME boşluğu nedeniyle, gelecekte yeni bir ATH’ye ulaşmadan önce veya sonra bu boşluğun doldurulması için her türlü şans vardır.

Grafik ayrıca Ekim ayının sonunda oluşturulan ve sonraki 48-72 saat içinde doldurulan bir CME boşluğunu da gösteriyor.

Tüm CME boşlukları dolduruluyor mu?

Her piyasa koşulunda olduğu gibi, CME boşlukları da %100 doğruluğa sahip değildir. 2019’dan bir araştırma, yaratılan CME boşluklarının %77’sinin genellikle doldurulduğunu ileri sürdü. Bununla birlikte, ekli çizelge gözlemlenirse, Temmuz 2021’deki trendin tersine dönmesi sırasında da bir CME boşluğu yaratıldı. 34,475$ ile 32,650$ arasındaki boşluk bugüne kadar doldurulmadı, ancak bazı boşluklar doldurulmadan aylar önce geçiyor.

Ancak, Ağustos açığının yakın zamanda doldurulacağının göstergesi değil. Sadece sektördeki işareti kaçıran CME boşluklarının bir temsilidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like